PL Rusije: Spartak do pobede u poslednjim sekundama

nedelja 07.10.2018.
13:00

U okviru 10. kola ruske Premijer lige, Jenisej je ugostio Moskovljane.

EPA/YURY KOCHETKOV

Fudbaleri Spartaka iz Moskve slavili su na gostovanju ekipi Jeniseja rezultatom 2:3 (0:0), gol odluke pao je duboko u sudijskoj nadoknadi.

Poveli su favorizovani gosti preko Ignatova na samom startu drugog dela igre, ali je samo četiri minuta kasnije srpski fudbaler Rade Dugalić poravnao rezultat.

Na isteku jednog časa igre, napadač Spartaka Ze Luis uspešno realizuje penal za novu prednost Spartaka.

Ovoga puta je devet minuta trebalo igračima domaće ekipe da poravnaju rezultat, strelac je io Kičin sa bele tačke.

I kada se činilo da će ekipe podeliti bodove, rezervista Timofejev pogađa mrežu Jeniseja u trećem minutu nadoknade, za pobedu Spartaka u 10. kolu.

Spartak je tako upisao peti trijumf, imaju 18 bodova i četvrti su na tabeli ruske Premijer lige. Jenisej ubedljivo poslednji, sa samo pet bodova.