PL Rusije: Šampion na kolenima, "Armejci" slavili u gostima

petak 23.11.2018.
21:59

U okviru 15. kola ruske Premijer lige, danas su odigrana dva duela.

fclm.ru/AleksandrPogrebnak

Na premijeri 15. kola Ahmat je na svom stadionu u Groznom dočekao moskovski CSKA, gosti su slavili sa 0:2 (0:0).

U prvom delu nije bilo golova, da bi nakon 15ak minuta igre u nastavku CSKA poveo, strelac je na asistenciju Obljakova bio Magnuson.

Pobedu "Armejaca" overio je u šestom minutu sudijske nadoknade Žamaletdinov, na asistenciju hrvatskog reprezentativca Nikola Vlašića.

Nakon tog susreta, na "RZD Areni" u Moskvi je Lokomotiva dočekala Ural, a gosti su priredili iznenađenje aktuelnim šampionima, slavili su sa 1:2 (1:1).

Povela je Lokomotiva u 26. minutu, strelac je bio Fjodor Smolov.

Ipak, samo pet minuta kasnije Kulakov poravnava rezultata.

Sa 1:1 se otišlo na odmor, da bi nakon samo šest minuta igre u nastavku gosti došli do preokreta.

Fudbaleri Lokomotive su skrivili penal, koji je u 51. minutu u gol pretvorio El Kabir.

Do kraja nije bilo promene rezultata, te je ekipa Urala priredila veliko iznenađanje u 15. kolu.

Aktuelni šampion sve dalje od prvog mesta, CSKA ih je današnjim trijumfom preskočio i zauzeo treće mesto, dok je Ural jedno od najprijatnijih iznenađanje dosadašnjeg toka lige, trenutno su šesti sa 22 osvojena boda.