PL Rusije: "Prazne puške" u moskovskom derbiju, trijumf aktuelnih šampiona

subota 03.11.2018.
16:31

U okviru 13. kola ruske Premijer lige, sastali su se gradski rivali Dinamo i CSKA.

Epa/Yuri Kochetkov

"Armejci" su u minulom kolu poraženi na svom stadionu od Krasnodara, a danas su propustili priliku da osvoje sva tri boda na gostovanju ekipi Dinama, moskovski derbi okončan je bez pobednika i sa najnepopularnijih 0:0.

Nismo videli puno prilika na "Himki areni", domaćin je imao više loptu u svojim nogama, bili su nešto konkretniji rival, ali je Akinfejev uspeo da sačuva svoju mrežu.

Dinamo je imao tri šuta u okvir gola, sva tri puta intervenisao je iskusni golman, dok su "Armejci" samo jednom zagrejali dlanove Šuninu.

Domaćin je u poslednjih 10 minuta ušao sa igračem manje, kako je Konstantin Rauš zaradio drugi žuti karton, pa je morao ranije na tuširanje.

Na kraju remi bez golova, CSKA sada peti sa 20 bodova, dok je Dinamo 10. sa pet bodova manje.

Ranije su se u okviru 13. kola sastali i moskovska Lokomotiva i Arsenal iz Tule, domaćin je slavio sa 3:1 (1:1).

Poveli su preko Hevedesa u 26. minutu, devet minuta kasnije poravnao je Beljaev.

U nastavku je sve za četiri minuta rešio Mirančuk, golovima u 70. i 74. minutu.

Aktuelni šampion na drugom mestu na tabeli, dok je Arsenal 11. sa 14 bodova, 10 manje od današnjeg rivala.