PL Rusije: Gosti se sladili, Zenit u seriji, "poker" Krasnodara, Spartak u problemu

nedelja 16.09.2018.
21:14

U okviru sedmog kola ruske Premijer lige, danas su odigrana tri susreta.

EPA-EFE/EPA/ANATOLY MALTSEV

Zenit je u okviru sedmog kola gostovao Orenburgu, gosti su slavili sa 1:2 (0:2).

Poveli su u 14. minutu preko Jerohina, da bi isti igrač duplirao prednost ekipe iz Sankt Petersburga u poslednjem minutu prvog dela.

Domaćin se vraća u meč nakon samo tri minuta igre u nastavku, gol je postigao Ade.

Do kraja ipak nije bilo promene rezultata, Zenit je upisao i šesti trijumf od starta sezone, još uvek ne znaju za poraz.

Branislav Ivanović je predvodio Zenit sa kapitenskom trakom, dok je na drugoj strani terena u špicu napada startovao bivši napadač Zvezde Đorđe Despotović.

Krasnodar je gostovao u Mahačkali, slavili su protiv Anžija sa 0:4 (0:2).

Poveli su u devetom minutu preko Vandersona, da bi samo pet minuta kasnije Kleson duplirao prednost.

U nastavku, Mamaev postiže i treći gol za goste u 45. minutu, da bi u 82. minutu Ignatjev postavio konačnih 4:0.

Moskovski Spartak je poražen na "Otkritije areni" od Ahmata sa 1:2 (0:1).

Poveli su gosti preko Rodolfa u 20. minutu, Brazilac je pogodio sa kreča.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi Spartak poravnao preko Jiklija u 56. minutu susreta.

Ipak, gosti do trijumfa dolaze u 86. minutu, preko Švetsa.

Orenburg - Zenit 1:2
Anži - Krasnodar 0:4
Spartak Moskva - Ahmat Grozni 1:2