sreda 24.04.2019.
22:02

Fudbaleri Zenita iz Sankt Peterburga upisali su novi trijumf u 25. kolu ruske Premijer lige.

Epa/Anatoly Malatsev

Izabranici Sergeja Semaka slavili su na "Gazprom Areni" u Sankt Petersburgu protiv Dinama iz Moskve sa 2:0 (0:0).

U prvom delu nije bilo golova, da bi za samo šest minuta u drugom Zenit došao do velike prednosti.

Iskusni Žirkov je ubacio loptu pred gol Moskovljana sa leve strane, najbolji u skoku bio je Artem Dzjuba, koji u 60. minutu donosi prednost domaćem sastavu.

Samo šest minuta kasnije, ponovo Dzjuba obavlja veliki posao, nakon nezgodnog centaršuta uspeo je da ostavi loptu u terenu i bez gledanje je pošalje ka Azmunu, koji trese praznu mrežu za 2:0.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Zenit je upisao novi trijumf, a Branislav Ivanović je čitav meč proveo na terenu sa kapitenskom trakom.

Krasnodar je danas posrnuo, remizirali su na gostovanju ekipi Ahmata Groznog (1:1), dok su CSKA i Lokomotiva upisali pobede, "Armejci" su kod kuće bili bolji od Anžija (2:0), dok su "Lokosi" slavili na gostovanju u Rostovu (1:2).

Danas su se sastali i Ufa i Rubin i to u Kazanju, meč je okončan bez pobednika (1:1).

Ahmat Grozni - Krasnodar 1:1
Rostov - Lokomotiva Moskva 1:2
CSKA Moskva - Anži 2:0
Rubin Kazanj - Ufa 1:1
Zenit Sankt Petersburg - Dinamo Moskva 2:0

Ekipa iz Sankt Petersburga prva na tabeli na pet kola do kraja, imaju osam bodova više od Lokomotive, 10 od moskovskog CSKA i 11 od četvrtoplasiranog Krasnodara.