• Autor: Nikola Miloradović

• 21. januar 2017.

• 17:55

U okviru 22. kola Premijer lige, danas je odigrano pet duela u terminu od 16 sati.

Mančester junajted je golom Vejna Runija u smiraj susreta na "Britaniji" došao do boda, na kraju je bilo 1:1 (1:0).

Kapiten "Đavola" je tako oborio rekord Bobija Čartlona po broju postignutih golova u dresu tima sa "Old Traforda".

Poveo je Stouk u 19. minutu susreta, preko Huana Mate, koji je zatresao sopstevnu mrežu. Piters je uputio centaršut sa leve strane, Mata je pokušavajući da ga izblokira samo skrenulo loptu ka golu svog tima i prevario Davida De Heu.

U nastavku je usledila aspsolutna dominacija, ali Junajted nije uspevao da pronađe put do mreže Lija Granta.

Lingard je pogodio prečku u smiraj susreta, a onda je sudijskoj nadoknadi usledio momenat utakmice i momenat koji će večno ostati upisan u istoriji kluba sa "Old Traforda".

Runi je maestralno izveo jedan slobodan udarac, poceo je mrežu "Potersa" i postao najbolji strelac Junajteda u istoriji sa 250 postignutih golova u dresu tima iz Mančestera.

Vest Hem je uspeo da savlada Midslboro i to na "Riversajdu", na kraju je bilo 1:3 (1:2) za Bilićeve izabranike.

Probudio se Endi Kerol, nastavio je svoju seriju, a danas je postigao dva gola za "Čekićare".

Najpre je Viktora Valdesa naterao da loptu vadi iz mreže u devetom minutu, Stuani je izjednačio nekih 20 minuta kasnije, ali je pred kraj prvog dela igre Kerol još jednom bio precizan. Konačan rezultat postavio je rezervista Kaljeri.

VBA je savladao Sanderlend na svom stadionu, bilo je 2:0 (2:0) za ekipu Tonija Pjulisa, koja se učvrstila u gornjem delu tabele.

Poveli su golom Darena Flečera u 30. minutu, samo šest minuta kasnije Brant je, ispostavilo se, postavio konačan rezultat.

Sanderlend je zakucan za dno, sa 15 bodova iz 22 utakmice.

Everton je slavio na gostovanju Kristal Palasu, nastavili su Kumanovi izabranici sa dobrom formom.

Na kraju je bilo 0:1 (0:0), čovek odluke bio je Kris Kolman.

Irac je mrežu Palasa pogodio u 87. minutu i tako doneo tri boda "Karamelama".

Najiteresantniji susret viđen je na "Din Kortu" gde je Bornmaut dočekao Votford.

Gosti su dva puta vodili, ali je domaćin uspeo oba puta da sustigne njihovu prednost, te je na kraju bilo 2:2 (0:1).

Poveli su izabranici Valtera Macarija u 24. minutu preko belgijskog reprezentativca Kabaselea.

Na samom startu drugog dela, tačnije u 48. minutu Džošua King je poravnao rezultat. Troj Dini je doneo novu prednost "Stršljenovima" u 64. minutu.

Konačnih 2:2 postavio je rezervista Benik Afobe u 82. minutu susreta.