PL - Romero junak, petnaesti remi Junajteda!

• 17. maj 2017.

• 22:37

Ekipa Mančester Junajteda koju u tekućoj sezoni sa klupe predvodi Žoze Murnjo večeras je magistrirala na temu remija.

Fudbaleri Mančester Junajteda lagano otaljavaju posao u Premijer ligi koja je nakon plasmana u završnicu Lige Evrope pala u peti plan.

Nakon dva vezana poraza od Arsenala i Totenhema ekipa Žozea Murinja je izvukla bod na gostovanju Sautemptonu (0:0) i tako upisala 15. remi u tekućoj premijerligaškoj sezoni!

Domaći su mogli do prednosti već na startu meča ali je golman Serhio Romero odbranio penal Gabiadiniju. Recimo i to da je odluka sudije Dina da pokaže na belu tačku bila prilično diskutabilna.

Golman Mančester Junajteda bio je centralna figura u prvom delu utakmice jer je pored odbranjenog penala imao još nekoliko dobrih intervencija kojima je sačuvao mrežu.

Argentinac je bio na visini zadatka i u nastavku susreta, a Mančester je najbolju priliku imao 15 minuta pre kraja kada je Marsijal pogodio okvir gola.

Kada se pogleda statistika i uračunaju sve prilike Sautempton je bio bliži pobedi ali je na kraju po bod otišao na konto "Svetaca" i Mančester Junajteda.

Utakmicom na "Sent Merisu" kompletirano je pretposlednje kolo engleske Premijer lige.