utorak 03.12.2019.
23:05

"Građani" opravdali ulogu favorita.

EPA-EFE/PETER POWELL

Fudbaleri Mančester sitija ostvarili su pobedu u 15. kolu engleske Premijer lige pošto su u gostima salvadali Barnli sa 4:1.

Izabranici Pepa Gvardiole su na pravi način odgovorili nakon kiksa u Njukaslu i rutinski slavili na gostovanju.

"Građani" su poveli u 24. minutu golom Gabrijela Žezusa, a do kraja poluvremena propustili su još dve prilike preko Sterlinga i Bernarda Silve.

Već na startu drugog dela igre bilo je jasno da će Siti odneti ceo plen, Žezus je na asistenciju Bernarda Silve postigao svoj drugi pogodak u 50. minutu meča.

Na 3:0 povisio je Rodri fantastičnim udarcem sa distance u 68. minutu igre, a do kraja meča gosti su uspeli da stignu do još jednog pogotka.