PL - Remi bez golova na "Krestovskom", sutra odluka o šampionu?

17:34

U okviru 28. kola ruske Premijer lige, Zenit je dočekao moskovski CSKA.

Epa/Georgi Licovski

Derbi kola na stadionu u Sankt Petersburgu okončan je sa najnepopularnijih 0:0.

Tokom 90 minuta viđene su samo četiri dobre šanse, koje su imale potencijal da budu pretvorene u pogotke.

Prvu je u 42. minutu propustio Kučaev, kada je sa ivice šesnaesterca šutirao tik preko gola.

U drugom poluvremenu je Emiliano Rigoni mogao Zenitu da donese prednost, ali je u 52. minutu njegov udarac prozujao pored leve stative.

Nekih 20ak minuta kasnije, nova šansa za Zenit, imao ju je Krišito, pucao je glavom nakon kornera, ali je Akinfejev uspeo da ukroti njegov udarac.

Desetak minuta nakon toga, Zabolotnji je bio u prilici da donese Zenitu prednost, ali je njegov udarac glavom otišao levo od gola.

Zenit je bio bolji rival, posebno u drugom poluvremenu, imali su posed (53%-47%) i skoro duplo više šuteva (15-8), ali su obe mreže na kraju ostale netaknute.

Ovaj rezultat je sa radošću dočekan u Moskvi, kako je Spartak zahvaljujući današnjem trijumfu nad Amkarom zadržao drugo mesto na tabeli, sa bodom više od CSKA, dok je Lokomotiva sada na pragu osvajanja šampionske titule, ukoliko u okviru 28. kola slave, imaće sedam bodova više od Spartaka, na dva kola do kraja.

Lokomotiva sutra od 18h gostuje Krasnodaru.