ponedeljak 09.03.2020.
22:50

Tima Brendana Rodžersa pružio odličnu partiju.

EPA-EFE/PETER POWELL

Lester prekinuo lošu seriju, Vardi na povratku došao do dva gola. Aston Vila pobeđena sa 4:0.

Domaći su dominirali tokom većine meča.

Gosti iz Birmingema su imali tek jednu ozbiljniju priliku tokom prvog dela igre preko Samate. U nastavku svoje prilike za Lester su promašivali Evans, Barnes, Sojunči i Ihenačo.

Ipak gosti primaju gol posle velike greške Reine. Španac je branio dobro a onda nepotrebno izašao van šesnaesterca, Barns je bio brži i postiže gol za 1:0 u 40. minutu.

U nastavku slična priča, Ihenačo i Evans ponovo promašuju a onda nepromišljen potez Mingsa donosi penal domaćima. Posle VAR pregleda je utvrđeno igranje rukom stamenog defanzivca, deluje da je bilo rame. To ne smeta Vardiju da samo posle dva minuta na terenu pogodi mrežu Reine iz penala.

U 79. minutu, Vardi stiže do svog drugog gola na meču, napadač odlično reaguje posle odbitka.

Odlični Barns postiže četvrti gol na večerašnjem meču za "lisice", asistencija se piše Tilemansu u 85. minutu.