• 25. avgust 2018.

• 20:21

Sve smo videli već u prvom delu meča.

PL -
Liverpul je u okviru trećeg kola ostvario treću pobedu u Premijer ligi pošto je na Enfildu savladao Brajton sa 1:0.

Bila je to očekivana borba "Davida i Golijata", a bedem tima iz južne Engleske probijen je samo u 23. minutu.

Imali su "Redsi" nekoliko prilika da slave još ubedljivije, Aleksandar Arnold je pogodio prečku iz slobodnog udarca pre nego što je Egipćanin postigao pogodak, nakon čega su se ređale šanse Vajnalduma, Manea i Firmina.

U drugom poluvremenu videli smo nešto mirniju igru, ali kako se utakmica približavala kraju ponovo smo videli uzbuđenja.

Danas definitivno nije bio dan za mladog Arnolda koji je uspeo da pogodi i stativu, što je mogao da kazni Gros u 89. minutu kada je Alison odlično intervenisao loptu koja je otišla u korner.

Na kraju, Liverpul je mnogo teže nego što se očekivao slavio protiv Brajtona koji je pokazao da bi ove sezone mogao da bude iznenađenje.

LIVERPUL: Alison - Aleksander Arnold (od 89. Matip), Gomez, Van Dajk, Robertson - Milner, Vajnaldum, Keita (od 67. Henderson) - Salah, Mane (od 80 Staridž), Firmino.

BRAJTON: Rajan - Bong, Dafi, Balogun, Montoja - Marč (od 75. Lokadija), Proper, Stivens, Nokaert (od 76. Jahanbakš), Bisuma (od 80. Gros) - Marej.