PL - Rapsodija Čelsija i Junajteda, "Sveci" se osvetili "Lisicama", Karletova nova pobeda!

17:57

U okviru 22. kola Premijer lige u terminu od 16h odigrano je još pet mečeva.

Beta/Victoria Jones/PA via AP

Nakon remija između Kristal Palasa i Arsenala, više OVDE, u 16h odigrano je još pet duela.

Čelsi je bez pomoći Ngoloa Kantea dočekao neugodni Barnli, Everton je ugostio ekipu Brajtona, Lester je dočekao Sautempton, prvi meč ove dve ekipe okončan je pobedom "Lisica" od rekordnih 9:0.

Mančester junajted je nakon poslednjih razočarenja u ligi i kupu dočekao Norič, dok su "Vukovi" na "Molinou" ugostili desetkovane "Svrake".

Čelsi - Barnli 3:0 (2:0)

"Plavci" su ubedljivo savladali "Kleretse", poveli su sa kreča u 27. minutu, najpre je Vilijan oboren u kaznenom prostoru gostiju, precizan sa bele tačke bio je Žoržinjo.

Samo 11 minuta kasnije Ejbraham postiže pogodak za 2:0, odlično je skočio nakon centaršuta Risa Džejmsa i glavom matirao Poupa, koji je ipak morao bolje da reaguje.

Do kraja prvog dela igre nije bilo promene rezultata, da bi nakon četiri minuta igre u nastavku "Plavci" povećali prednost, Aspilikueta je ubacio loptu pred gol rivala, ona je došla do Hadson-Odoija, kojem nije bilo teško da se upiše u listu strelaca sa par metara.

Mogao je Čelsi i ubedljivije da slavi, ali je Poup uspeo da spreči debakl "Kleretsa" na "Bridžu", dobar nastup Lampardovih pulena i nova tri boda.

Nemanja Matic Mancester junajted Noric
Beta/Martin Rickett/PA via AP

Mančester junajted - Norič 4:0 (1:0)

Dobra igra "Đavola" od samog starta, ali im je trebalo 27 minuta da razbiju odbranu Noriča, odličan centaršut Mate sredinom prvog poluvremena, lopta je stigla do Rašforda na drugoj stativi, koji sa par metara matira Krula za 1:0.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi nakon sedam minuta igre u nastavku "Đavoli" stigli i do dva gola prednosti, Krul je oborio Vilijamsa u svom kaznenom prostoru, odgovornost je preuzeo Rašford, Holanđanin je pogodio stranu, ali je udarac mladog engleskog napadača bio previše dobar, 2:0 za Junajted.

Samo dva minuta kasnije bilo je i 3:0, centaršut Mate sa desne strane nakon skraćenog kornera, Marsijal odlično skače i glavom postiže pogodak za 3:0.

U 76. minutu Solskjerovi puleni stižu i do četvrtog pogotka, veoma precizan udarac mladog Grinvuda sa ivice kaznenog prostora, Krul je bio nemoćan.

Priveli su domaći igrači rutinski meč kraju, lepa pobeda za "Đavole" pred svojim navijačima.

Lester - Sautempton 1:2 (1:1)

Lester je neprijatno iznenadio pred svojim navijačima, poraženi su od Sautemptona, koji su na "Sent Merisu" u prvom delu sezone savladali sa 9:0.

Poveo je domaćin u 14. minutu, sjajna kontra, Vardi šalje loptu sa leve strane na dalju stativu, tamo je sam bio Prat, koji postiže pogodak za 1:0.

Ipak, samo pet minuta kasnije, Armstrong poravnava rezultat uz dosta sreće, lopta je pogodila nekog od fudbalera Lestera nakon njegovog udarca i promenila pravac, što je prevarilo Šmajhela, koji je morao da vadi loptu iz mreže.

U finišu prvog dela igre su "Sveci" bili jako blizu preokreta i to u dva navrata, Ings je na fantastičan način dva puta pogodio prečku i to u dva različita napada.

Sa 1:1 se otišlo na odmor, da bi gosti došli do potpunog preokreta u 82. minutu, sjajna kontra koju je povukao Adams, proigrao je potom Ingsa, koji je pobegao odbrani Lestera i matirao Šmajhela za 2:1.

Pre toga smo videli i dve VAR intervencije, najpre je bio sviran penal za goste, koji je potom poništen nakon pregledavanja snimka, da bi Iheanačo u vratio prednost "Lisicam" u 68. minutu, ali je njegov pogodak takođe poništen.

U samom finišu je ponovo VAR razočarao domaće navijače, Evans je postigao gol u 90. minutu za 2:2, ali je i pogodak defanzivca Lestera poništen, zbog ofsajda.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Soton u fantastičnoj seriji.

Vulverhempton - Njukasl 1:1 (1:1)

Poveli su gosti već u sedmom minutu preko Almirona, asistirao je sve boljem Paragvajcu Dvajt Gejl.

Usledio je veliki peh za "Svrake", povreda Dameta, zamenio ga je Ležen.

Samo minut kasnije, korner izvodi Mutinjo, najbolji u skoku Dendonker, koji poravnava rezultat.

Novu povredu su gosti doživeli u 28. minutu, kada je teren morao da napusti Gejl, zamenio ga je Atsu.

Bolji Vulvsi u nastavku, pretili su preko Himeneza, Doertija i Neta, ali je Dubravka imao svoje veče, pa je Njukasl uspeo da sačuva bod na "Molinou".

Everton - Brajton 1:0 (1:0)

Treća pobeda za Karla Anćelotija na klupi "Karamela" na četvrtom susretu na klupi.

Slavili su protiv "Galebova" zahvaljujući pogotku Ričarlisona iz 38. minuta.

Brazilac se odlično snašao u kaznenom prostoru rivala nakon pasa Dinja i doneo prednost ekipi sa "Gudisona".

Mogli su gosti do poravnanja u 54. minutu, kada je Trosar pogodio prečku.

Kalvert-Luin je potom imao dve velike prilike sredinom drugog poluvremena, ali je Meti Rajan odlično intervenisao.

Napadač Evertona postiže pogodak u 77. minutu, ali je on ipak poništen zbog igranja rukom.

Marej je mogao da donese bod gostima u samoj završnici, ali je tukao tik pored gola domaćina.