PL - Prvi poraz Totenhema na novom stadionu, "Čekićari" im zadali udarac u borbi za Ligu šampiona!

subota 27.04.2019.
15:25

U okviru 36. kola Premijer lige, Vest Hem je gostovao ekipi Totenhema u jednom od londonskih derbija.

EPA-EFE/ANDY RAIN

Fudbaleri Totenhema poraženi su po prvi put na svom novom stadionu, Poketinovi puleni su izgubili od Vest Hema rezultatom 0:1 (0:0).

Prvi su pripretili "Pevci", igrao se 11. minut kada je Son bio u prilici, ali je Fabijanski jako dobro intervenisao.

Samo 15 minuta kasnije nova šansa za Sparse, tukao je Lukas Moura sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta prohujala pored leve stative.

U 37. minutu Eriksen se našao u prilici, ali je Fabijanski još jednom jako dobro intervenisao.

Otišlo se ipak bez golova na odmor, bolji su u prvih 45 minuta bili domaći fudbaleri, ali im to nije donelo željeni rezultat.

A onda, nakon 20ak minuta igre u nastavku, sjajna lopta Marka Arnautovića ka Antoniju, snažni napadač je prihvata u kaznenom prostoru "Pevaca" i efektnim udarcem trese mrežu iza Ljorisa za 1:0 u korist "Čekićara".

Krenuo je Totenhem na sve ili ništa, ušao je na teren i zaboravljeni Vinsent Jansen, ali se Vest Hem jako dobro branio.

Čak su imali i jako dobru priliku gosti da reše pitanje pobednika, igrao se 81. minut kada je Antonio pobegao odbrani Sparsa, ali nije uspeo da se upiše i drugi put u listu strelaca, odlično je u situaciji jedan na jedan interveninsao Ljoris.

Imao je Jansen solidnu šansu u nadoknadi da poravna rezultat, ali je traljavo šutirao, te je Fabijanski bez većih problema intervenisao.

Na kraju pobeda Vest Hema, koji je na 11. mestu, daleko od opasne zone, ali i mesta koja vode u evropska takmičenja, dok su Sparsi doživeli neočekivan udarac u borbi za Ligu šampiona, ostaju treći, ali bi Čelsi trijumfom u 36. kolu mogao da ih stigne.