subota 17.08.2019.
20:31

Šampion izgubio prve bodove u sezoni.

EPA-EFE/PETER POWELL

Mančester Siti je dominirao tokom većine meča, ali je Totenhemuspeo da iz dva šuta u gol postigne dva pogotka. Sitiju poništengol u samoj nadoknadi posle konsultacije sa VAR-om, "pevci" uzelibod 2:2.

Krenuo je odmah domaćin ofanzivno na svom "Etihadu", prva sumnjiva situacija je bila u 12-tom minutu kada Lamela ruši Rodrija u svom šesnaestercu, ali sudija ne pokazuje na najstrožiju kaznu.

"Građani" stižu do vođstva u 20. minutu. Kevin De Brujne šalje teledirigovanu loptu u srce šesnaesterca, najbrži je bio Rahim Sterling koji glavom postiže pogodak i time nastavlja svoju odličnu seriju na početku sezone.

Vođstvo pak nije potrajalo zadugo. Samo tri minuta Erik Lamela postiže gol na asistenciju Ndombelea, čini se da je Argentinac iznenadio odbranu Sitija, ovo je ujedno bio i prvi šut "pevaca". 23. minut 1:1.

Domaćini ipak nastavljaju sa pritiskom i to im se isplaćuje desetak minuta posle izjednačenja. De Brujne šalje sebi svojstvenu oštru loptu u šesnaesterac, Aguero natrčava i postiže gol za vođstvo od 2:1. Igrao se 34. minut.

Desetak minuta po nastavku igre u drugom poluvremenu na scenu stupa Lukas Moura. Brazilac je ušao kao izmena u 56. minutu i u istom minutu postiže gol! Lamela je sjajno centrirao iz kornera, omaleni ofanzivac se odlično snašao ispred Vokera i postigao gol za novo izjednačenje "pevaca".

Siti je u narednim minutima imao sijaset prilika, dva minuta posle gola Moure su imali i prečku, ali se Loris nekako snašao i odbranio svoj gol. "Građani" su nastavili sa pritiskom, ali bez velikog uspeha.

Siti postiže gol u 92. minutu, Žezus se najbolje snašao posle kornera De Brujnea ali je posle gledanja VAR-a gol Brazilca poništen zbog igranja rukom, Laport je asistirao na nedozvoljeni način. Ostaje rezultat 2:2!