subota 26.10.2019.
20:20

Fudbaleri Čelsija ubedljivo su slavili u 10. kolu Premijer lige.

Beta/Anthony Devlin/PA via AP

Izabranici Frenka Lamparda su nastavili sa sjajnim rezultatima, vezali su sedmi trijumf u svim takmičenjima, kako su slavili na nezgodnom "Tarf Muru" protiv Barnlija sa 2:4 (0:2).

Zvezda večeri bio je američki reprezentativac Kristijan Pulišić, koji je upisao het-trik!

Poveli su "Plavci" u 21. minutu, sjajno je bivši fudbaler Dortmunda napravio sebi poziciju za udarac, a potom i savladao Poupa za 1:0.

Bilo je u nastavku prilika na obe strane, ali nije bilo promene rezultata, sve do poslednjeg minuta prvog dela igre, kada se Pulišić još jednom upisao u listu strelaca.

Ponovo je sjajno sebi iskreirao poziciju za udarac, dobro je šutirao, lopta je pogodila Mija i prevarila Poupa za 2:0.

Nakon 11 minuta igre u nastavku, Kristijan Pulišić dolazi do svog prvog het-trika u Premijer ligi i u dresu Čelsija, odlično je skočio nakon centaršuta Maunta i po treći put na meču zatresao mrežu domaćeg sastava.

Nisu se tu zaustavili "Plavci", samo dva minuta kasnije, Vilijan postiže efektan gol za 4:0.

Barnli u finišu ipak stiže do utešnog pogotka, sjajno je po lopti opalio Džej Rodrigez sa oko 20 metara od gola rivala i prosto je pocepao mrežu iza nemoćnog Kepe.

Spasli su obraz "Kleretsi" u 89. minutu, kada je uz pomoć Tomorija mrežu gostiju iz Londona zatresao Meknil, za konačnih 2:4.

Sjajna igra Čelsija, koji je nakon 10 odigranih kola na četvrtom mestu sa 20 bodova, samo pet manje od lidera Liverpula, koji doduše ima i meč manje.

26 Komentara

Naka TZ (CFC)
Sunday, 27.10.2019
13:30

Pulisic je masina on i Hudson Odoi ce sibati po krilima dugo dugo .Mount ce biti takodjer blizu njih a Abraham kao ubitacan golgeter,Tomori i Zouma stoperski bedem.Napokon da vidim i da Celzi ima mlad jak tim a ne da se sve oslanja na iskusnije igrace i da se kupuju skupi igraci.

Gorila u magli! LFC
11:09

Napumpao je Lampard ovim klincima m.da ograju kao pobesneli i sto je najjace igraju stvarno lep fudbal,dobar posao radi Lampard nema sta samo napred gotivim ofanzivni fudbal ma ko god ga igrao.

pepyslav
Saturday, 26.10.2019
23:28

Chelsea otkrovenje sezone...nadam se da ce nastaviti sa ovakvim igrama, s obzirom da imaju dosta neiskusnih igraca, ali igraju zaista lep i ofanzivan fudbal, jos kad bi popravili defanzivu...Iako navijam za United, trebali bi se ugledati na Chelsea, mada ocigledno Chelsea ima kvalitetnije klince...

13:32

Ovi klinci su cini mi se 2 lige prvaka osvajali za mlade sto nije mala stvar s obzirom koliko City ,PSG ulazu u mladje kategorije a da ne pricamo standardno Ajax i Barcelona sto tradicionalno su uvjek tu bili jaki u mladjim kategorijama.

Sveznalac-NoviProfil
21:35

Samo cu reci uzivajte Plavci!!!

CFC-Macedonia
21:18

Ovako se igra sa mladim igracima nase proizvodnje, gradi se team, ekipa je u tranzicijuj. Svaka cast Lampardu.

Carina_11303
21:16

Moze da se poredi sa Azarom kad bude dva puta bio najbolji igrac u sezoni a da pritom Celsi osvoji te dve titule, plus da resi evropsko finale j neke kupove.

13:33

Trenutno je u boljoj formi od Azara ali naravno daleko je po kvalitetu jos uvjek ali ima potencijal da ga sustigne mozda cak i prestigne samo ako ovako nastavi.Po meni se nije mogao naci bolji nasljednik od Pulisica za Azara.

_mladen_
21:14

Celzi bas deluje kao Liverpul nekad, totalni napad, a odbrane nigde. Bila je bas otvorena utakmica iako je protivnik bio Barnli, dosta sansi je bilo na obe strane i zanimljiva utakmica.

United_forever
21:11

Predobar Chelsea, lepo sam rekao na pocetku, nezasluzena pobeda Junajteda od 4-0, igra se ne moze uporediti sa Junajtedovom, cemer i jad, sutra patnja protiv Norica.

Johny_Quid
23:37

A svi su se smejali Lampardu kd je rekao da je zadovoljan igrom inda rezultat nije merilo

mrancic
20:45

Iduće godine Čelzi u trci za titulu.Sadašnji raspored na tabeli i na kraju sezone.Rodžers preporodio Lester.

_mladen_
22:22

Samo lagano ljudi, tek kasnije ce se znati ko koliko moze. Sve je ovo jos prerano, za bilo kakve zakljucke.

Johny_Quid
23:38

Brendan je klasa trener .. pisao je i ovde neko o njemu .. kad Real nije imao trenera ..

Red blood
20:29

Taman kada su poceli da se sprdaju sa Celzijem i potrosenim parama na Pulisica..bum!
Njegovo vece.
Leva noga,desna noga,glava..perfektan het trik.

Ceks_FC_Chelsea
20:26

Yes steta malo se na kraju opustili ali ipak pisu se tri boda

IIIPlava Horda GGMU?
20:24

Nepotrebno opustanje na kraju pogotovo u napadu ali je Barnli zasluzio golove, koliko nisu imali srece u pojedinim situacijama toliko im se vratilo kod golova. Celsi u napadu strahovit, ne zna se kuda preti najveca opasnost, svako moze da resi mec, cak i Wilijan koji je i pored gola bio kriminalan, toliko gresaka, netacnih pasova, nerezonskih suteva, izgubljenih lopti...

Crveni Lucifer
20:29

Hahahah ma sta naprica ovaj raspali celsi strhovit, decko ima da vas izgazimo opet u sredu, sluzite nam da popravljamo formu

12:37

Ajde ako si toliko siguran da se opet opkladimo, kome tim izgubi, izgubi se sa sajta na mesec dana, dogovoreno?

Lol xxxxxxxx
21:24

Au druze , jel si ok? Prvi mec sezone, vise srece nego pameti , neuigranost , a junajted (ja kao navijac zvezde )kazem da nije zasluzio da pobedi partizan nikako . U sredu sve osim pobede Celsija ce biti iznenadjedje objektivno gledano . Ne znam sta bi Liverpulu pa ne uze sva tri boda od tima koji je nemocan protiv Njukasla (koji nije sutnuo u gol Celsiju ) .

21:16

javlja se navijac propale dinastije, vi jednom u 20 godine pobedite Chelzi i to slavite sledeci 20 godina, nauci jednom zauvik Chelzi je za propalu dinastiju nocna mora, uvek je tako bili i tako ce biti.

Mitar YNWA
20:32

U napadu jeste jaki ali i u odbrani ste isto toliko losi, spsobni ste da date dva gola za 3 minuta ali isto tako i da primite dva. Dok se to ne popravi ne mozete biti konkurenti za tituli kao sto nije bio ni Liverpul dok nije dosao VVD.