• 26. oktobar 2019.

• 20:20

Fudbaleri Čelsija ubedljivo su slavili u 10. kolu Premijer lige.

PL - Proradio
Izabranici Frenka Lamparda su nastavili sa sjajnim rezultatima, vezali su sedmi trijumf u svim takmičenjima, kako su slavili na nezgodnom "Tarf Muru" protiv Barnlija sa 2:4 (0:2).

Zvezda večeri bio je američki reprezentativac Kristijan Pulišić, koji je upisao het-trik!

Poveli su "Plavci" u 21. minutu, sjajno je bivši fudbaler Dortmunda napravio sebi poziciju za udarac, a potom i savladao Poupa za 1:0.

Bilo je u nastavku prilika na obe strane, ali nije bilo promene rezultata, sve do poslednjeg minuta prvog dela igre, kada se Pulišić još jednom upisao u listu strelaca.

Ponovo je sjajno sebi iskreirao poziciju za udarac, dobro je šutirao, lopta je pogodila Mija i prevarila Poupa za 2:0.

Nakon 11 minuta igre u nastavku, Kristijan Pulišić dolazi do svog prvog het-trika u Premijer ligi i u dresu Čelsija, odlično je skočio nakon centaršuta Maunta i po treći put na meču zatresao mrežu domaćeg sastava.

Nisu se tu zaustavili "Plavci", samo dva minuta kasnije, Vilijan postiže efektan gol za 4:0.

Barnli u finišu ipak stiže do utešnog pogotka, sjajno je po lopti opalio Džej Rodrigez sa oko 20 metara od gola rivala i prosto je pocepao mrežu iza nemoćnog Kepe.

Spasli su obraz "Kleretsi" u 89. minutu, kada je uz pomoć Tomorija mrežu gostiju iz Londona zatresao Meknil, za konačnih 2:4.

Sjajna igra Čelsija, koji je nakon 10 odigranih kola na četvrtom mestu sa 20 bodova, samo pet manje od lidera Liverpula, koji doduše ima i meč manje.