subota 21.12.2019.
20:23

Sjajna igra "građana", posebno u prvom delu igre.

EPA-EFE/JON SUPER

Mančester Siti napravio preokret posle gola Vardija i slavio sa 3:1 na "Etihadu".

"Građani" su preuzeli inicijativu od samog starta, De Brujne i Marez su promašili svoje prve šanse, da bi ih u 22. minutu "lisice" ujele. Vardi beži odbrani Lestera i lobuje Edersona, asistencija se piše Barnsu.
Ipak prednost je kratko potrajala, Mendi šalje loptu Marezu, Alžirac bez milosti ka bivšem timu, 1:1 posle pola sata igre.
Domaćini su brzo stigli i do preokreta, Sterling pada u šesnaestercu posle duela sa Pereirom, Gundogan ne greši iz penala - 43. minut 2:1 za Siti. Do kraja ovog dele igre smo videli i dobar, ali ne dovoljno jak šut Medisona, Ederson odlično interveniše.

U nastavku Marez je ponovo jedan od igrača koji najviše preti, ali je Kasper Šmajhel bio odličan na golu gostiju. Meč je prelomljen u 69. minutu kada Žezus stiže do gola posle prepoznatljive asistencije De Brujnea, Siti ima 3:1.

Ovo je ujedno bila i poslednja promena rezulata, "građani" su sada na samo bod od Lestera i drugog mesta na tabeli.