PL (poluvreme) - Pršti na "Etihadu", Siti okrenuo "lisice"!

19:18

Odličan meč u Mančesteru.

Beta/Adam Davy/PA via AP

"Građani" su odmah krenuli da pritiskaju rivala. Pokušao je De Brujne, ali Belgijanac pogađa tek stativu. Ubrzo posle kreativca oprobao se i Žezus, ali je Šmajhel bio precizan.

Lester svoju prvu pravu priliku i koristi, odličan izlazak i kontra "lisica" Barns dodaje Vardiju koji odlično lobuje Edersona za vođstvo gostiju u 22. minutu.

Vođstvo nije dugo potrajalo, bivši igrač Lestera Rijad Marez "robenovski" šalje loptu u mrežu Šmajhela, igrao se 30. minut.

De Brujne i Marez potom imaju šanse za preokret, ali čast pripada Gundoganu. Nemac je sigurno izveo penal u završnici poluvremena, pre toga Pereira faulira Sterlinga, Din uz VAR sudi penal koji veznjak ne promašuje.

Medison je imao odličan šut u nadoknadi za 2:2, ali Ederson brani vrhovima prstiju.

Odličan meč, videćemo da li Rodžers ima odgovor u nastavku.