• 14. januar 2017.

• 15:19

Na premijeri 21. kola Premijer lige sastali su se Totenhem i Vest Bromvič Albion.

PL -
Fudbaleri Totenhem Sparsa savladali su ekipu Vest Broma na svom stadionu, rezultatom 4:0 (2:0).

Prvo poluvreme je proteklo u znaku samo jednog tima, "Pevci" su nametnuli svoj ritam i umalo poveli već u uvodnim minutima preko Kejna.

Napadač engleske reprezentacije je odlično odreagovao nakon centaršuta Rouza sa leve strane, ali je za malo bio neprecizan.

Ipak, nedugo nakon toga, Sparsi dolaze u vođstvo, Kejn je ovoga puta bio precizniji.

Nakon akcije po sredini, koju je počeo Vanjama, Eriksen je proigrao Kejna, koji je efektnim udarcem unutar kaznenog prostora matirao Fostera. Napadač Sparsa je tako postao rekorder tima sa "Vajt Hart Lejna", a više o tome OVDE.

Igrao se 26. minut, kada je Geret Mekoli skrenuo udarac Danaca koji je asistirao kod prvog pogotka i prevario sopstvenog čuvara mreže za 2:0.

Mogao je Totenhem i ubedljivije da povede u prvom delu igre, ali su gosti u nekoliko navrata imali i dosta sreće.

U nastavku je VBA zaigrao nešto bolje, a u 62. minutu je igru morao da napusti štoper Sparsa Jan Vertongen, koji je zaradio povredu.

Šepajući je napustio teren, a zamenio ga je Ben Dejvis.

U jeku inicijative gostiju, "pukla" je kontra, Kajl Voker je pronašao Kejna, koji je volej udarcem postigao svoj drugi pogodak na meču u 77. minutu.

Samo pet minuta kasnje, nakon sjajne lopte Dele Alija, Kejn kompletira svoj het-trik i tako povećava prednost "Pevaca" na 4:0.

Do kraja nije bilo golova, Totenhem je nastavio sjajnu seriju rezultata, vezali su šest pobeda u Premijer ligi i trenutno su drugi na tabeli sa četiri boda manje od vodećeg Čelsija.

VBA će i nakon ovog kola ostati 8. sa 29 bodova, kako imaju četiri boda više od prvog pratioca.