nedelja 03.12.2017.
16:31

Bornmut je okviru 15. kola dočekao Sautempton.

Beta/Adam Davy/PA via AP

Nakon 90 minuta igre na "Vitaliti" stadionu u Bornmutu nije bilo pobednika, meč je okončan rezultatom 1:1 (1:0).

Poveli su domaći fudbaleri nakon 42 minuta igre, strelac je bio Rajan Frejzer.

Veliku grešku je napravio Vesli Hut, driblao je na 20ak metara od svog gola, King mu je ukrao loptu, prosledio je do Surmana, koji je progirao Frejzera, a ovaj je matirao Forstera za 1:0.

To je bilo sve od prvog dela igre, a u nastavku smo videli sjajan meč.

Prvi je pripretio Soton preko Bufala, potom je King bio neprecizan pred golom gostiju.

Nakon toga je u 57. minutu Forster ukrotio šut Stanislasa, da bi dva minuta kasnije i Dušan Tadić bio u prilicu, ali je udarac srpskog reprezentativca odbrana "Trešnjica" uspela da izblokira.

Nekih 120 sekundi kasnije, "Sveci" dolaze do gola. Lepa akcija, lopta dolazi do Redmonda na desnoj strani, on zavrće u srce kaznenog prostora rivala ka Ostinu, a ovaj trese mrežu Asmira Begovića za 1:1.

Par minuta kasnije je priliku za preokret propustio Bertran, da bi u 75. minutu Džošua King bio u dobroj šansi, ali je Forster bio na oprezu, te je sjajnom intervencijom sačuvao gol.

Od 81. do 83. minut, Ostin je imao dve prilike da postigne drugi gol na meču, najpre je glavom šutirao preko gola iz dobre pozicije, da bi potom Begović sjajno ukrotio njegov udarac sa ivice kaznenog prostora.

Do kraja ipak nije bilo promene rezultat, a podela bodova je možda bio i najpošteniji ishod ovog duela.

Sautempton je skočio na pozicciju 11. sa 17 bodova, dok je Bornmut tri mesta ispod sa dva boda manje.