nedelja 31.03.2019.
15:20

Lider ruskog šampionata zabeležio je četrnaestu pobedu u Premijer ligi posle preokreta u duelu sa Orenburgom.

Epa/Anatoly Malatsev

Fudbaleri Zenita nastavili su pohod ka šampionskoj tituli trijumfom nad ekipom Orenburga 3:1 (0:1) u okviru 21. kola ruske Premijer lige.

Gosti su stigli do vođstva golom Aleksa Sutormina u 33. minutu, a dobar deo krivice snosi Branislav Ivanović jer ostavio previše prostora igraču uz kojeg je trebalo da bude.

Srećom po Baneta, domaći su na startu drugog dela poravnali rezultat preko Azmuna, a u samoj završnici stigli su do potpunog preokreta i važna tri boda.

Drugi gol za Zenit postigao je Jaroslav Rakicki posle hiruški precizno izvedenog slobodnjaka, a zatim je Sardar Azmun iskoristio poklon odbrane Orenburga i drugim golom na meču postavio konačan rezultat.

Za poraženi tim danas je nastupio Đorđe Despotović, ali je bivši napadač Crvene zvezde igru napustio u 66. minutu.