sreda 26.12.2018.
17:55

Junajted na Matićev pogon do trijumfa, Sitiju preseo Božić.

EPA-EFE/NIGEL RODDIS

Sjajan "Boksing dej" obeležio je dosadašnji tok sezone Premijer lige pošto smo u terminu od 16 sati na šest utakmica videli čak 22 gola.

Mančester junajted ostvario je još jedan trijumf po dolasku Ole Gunara Solskera na klupu prvog tima, nakon Kardifa "pao" je i Hadersfild na Old Trafordu sa 3:1. Vođstvo domaćoj ekipi doneo je reprezentativac Srbije Nemanja Matić u 28. minutu nakon što je iskoristio odbitak iz kornera. Dvostruki strelac bio je Pol Pogba koji je u 64. i 78. minutu overio nova tri boda "Crvenim đavolima". Počasni pogodak za "Terijere" delo je Matijas Jorgensen

Lesteru očigledno prijaju božićni praznici pošto su nakon Čelsija, uspeli da savladaju i Mančester siti sa 2:1. "Građani" su poveli u 14. minutu golom Bernarda Silve, ali je samo pet minuta kasnije domaćin stigao do izjednačenja preko Marka Olbrajtona. Hladan tuš za Pepa Gvardiolu usledio je u 81. minutu kada je Rikardo Pereira doneo ogromnu radost "Lisicama" i sva tri boda protiv šampiona Engleske. Siti je utakmicu završio sa igračem manje pošto je Delf dobio crveni karton u 90. minutu susreta.

Rafa Benitez nije uspeo da "zabiberi" svom nekadašnjem klubu pošto je njegov Njukasl poražen od Liverpula na Enfildu rezultatom 4:0. Ekipa Jirgena Klopa povela je u 11. minutu pogotkom Dejana Lovrena, a najavu trijumfa svoje ekipe doneo je Mohamed Salah sa penala u 48. minutu igre. Rezultat je Džerdan Šaćiri golom u 80. minutu susreta, a "poker" golova na Enfildu zaokružio je Fabinjo u 85. minutu.

Totenhem je na svom terenu ubedljivo savladao Bornmaut sa 5:0. Ekipa Maurisija Poketina je najveći deo svog posla završila u prvom poluvremenu igre, Kristijan Eriksen je doveo svoju ekipu u vođstvo u 16. minutu, da bi Son sedam minuta kasnije duplirao prednost Sparsa. Sve dileme oko pitanja pobednika rešio je Lukas Moura pogotkom u 35. minutu, na 4:0 povisio je Hari Kejn u 61. minutu, a konačan rezultat postavio je Son u 71.

Everton je slavio u gostima Barnliju sa 5:1. "Karamele" su povele već u drugom minutu preko Džeri Mine, da bi Lukas Dinj povisio u 13. minutu iz sjajnog slobodnog udarca. Gilfi Sigurdson je pogodio sa penala u 22. minutu, ali je prednost gostiju smanjio Bendžamin Gibson u 37. minutu. DInj je postigao još jedan pogodak u 71. minutu, da bi Ričarlison u trećem minutu nadoknade vremena postavio konačnih 5:1.

Na meču između Kristal Palasa i Kardifa nije bilo pogodaka.

10:01

Liverpul igra sa nevjerovatnom energijom, slobodno mogu reći da su se napokon neke stvari poklopile ali najveće zasluge idu Klopu. Definitivno Premijer Ligu osvaja najbolja odbrana, Liverpul trenutno tim sa najmanje primljenih golova i prvi na tabeli sa +6. Ja ne pamtim ta dva statistička pokazatelja kada je Liverpul u pitanju. Za razliku od prošlosti kada je Liverpul mnogo trošio na propale transfere tipa Kerol, sada su pogodili sa pojačanjima. Alison jeste puno plaćen ali i opravdava novac. Van Dajk sad je jasno da vrijedi uložen novac izrastao je u najboljeg štopera Premijer Lige. Fabinjo dobar, čeka se još Keita da opravda novac. Robertson i Arnold na bekovskim pozicijama dosta napradovali u odnosu na prošlu sezonu. Siti dva vezana poraza, u krizi su to treba iskoristiti i povećati prednost.

02:32

Idemo Spursi! Strasna utakmica! Sad polako protiv Wolfsa kuci i protiv Kardifa. Mislim da mozemo 6 bodova uzeti. E, onda protiv UTD pravi test. Nema zaletanja i nereseno je ok. Bez Alija, Dajera, Lamele, Tripijea, Sanceza, Dembelea, Vertongena, Dejvisa i nismo tako losi.

Стерлинг Арчер
01:42

Ko bi rekao da će se prodaja Kutinja ovoliko isplatiti Liverpulu...stvarno ih ne volim, ali moram da ih poštujem. Odličan posao radi brat Klop

Los Vikingos
01:04

Sve se pravi Liverpulu da konacno osvoji titulu sto mi je i drago zaista. Nadam se da ce imati pored dobrih igara i srece jer je do sada nisu imali i znali su da ispuste bodove i pred sami kraj. Samo jako!

NikkiCFC
Wednesday, 26.12.2018
23:59

Poznavajuci Klopa te naocare nisu za vid nego fenseraj.

_mladen_
01:15

Sta je pisac hteo da kaze?

bosnapd
23:09

Ne znam hoce li ijedan komentar izaci do nove godine.

razzorNo1
22:56

svi smo tu radi komentarisanja, mozda cak i provociranja drugih navijaca, mozda nekad i previse tih ludih komentara al svi se poznajemo preko tastatura i svi smo mi menadzeri koji kad bi se vidjeli popili bi svi zajedno pivo i prokomentarisali o fudbalu al bas nam se neda nekako...daj objavjujte komentare visee...niko nije ovde zbog vas svi smo ovdje zbog nas...

_mladen_
01:16

Hahha ubo si poentu zasto je ovaj sajt popularan, ne zbog vesti, vec komentara. :D

Магнум илирикум
22:55

Komentare mozete i sledece godine da objavite

21:22
Rooster
00:59

Tako jee! Bez Alija, Dajera, Vertongena, Tripijea, Dembelea, Lamele! Idemo!

Kolos
21:15

Komentari se odobravaju 5 sati nakon utakmice ili sutradan ako je posle 18h.

Alison u zemlji cuda
20:35

Dugo nisam komentarisao ovde ali sada imam potrebu. Treba ici jednu po jednu utakmicu, Arsenal je na redu. Ima jos puno da se igra ali ovo je dobra podloga. Zelim samo da izrazim duboku zahvalnost gospodinu Vladimiru Novakovicu koji je za vikend rekao da vidi kako Siti osvaja titulu sa 7,8 bodova ispred Liverpula. Hvala ti Vlado, jos par puta tako i odlepice se Liverpul jos vise. E da, i dobra prognoza ti je bila u avgustu da ce Junajted biti drugi iznad Liverpula kog si stavio na cetvrto mesto. Amin. YNWA Redsi!

Red Demon
00:49

Arogantan je, rekao je da je Siti uzeo jos i letos LOL

vasilije
03:44

A ti te likove sa SK stvarno shvatas ozbiljno.

19:38

Hahaha, hvala ti, i ja tebi čestitam novu, mada ni Božić nije daleko :D čoveče, jedan ceo dan se čekalo na prethodni komentar, možda i jače :O

18:04

Koristim ovu priliku dok ti stigne komentar da ti cestitam novu godinu 2020-tu :D

brekbaCh1
20:15

Boga mi, Liverpul je zreo.

_mladen_
19:57

Jos samo nesto da dodam, zar nije lepo kad imas najboljeg stopera na svetu i Van Dajka 😂

NikkiCFC
19:54

Poznato je da ja ne volim nijedan klub sem Celsija tako da nema manjeg zla, svejedno je ko ce da uzme. Da li mali komsija, da li najveci luzeri iz Liverpula ili plastikaneri iz Mancestera. Ono sto je najgore ako Liverpul bude prvak je to sto su oni miljenici svih medija i njihovi navijaci su posebna kategorija i za razliku od toga kad neko drugi bude prvak o tome se prica par dana i idemo dalje, a ako Victimpool uzme o tome ce se pricati nekoliko godina!

Gerrard8
19:48

Leicester was melting some plastic today....YNWA

Curva Sud Milano
19:37

Ako dobro prođu u sledeća sva kola favoriti su za titulu. Napokon imaku ekipu sa rotacijom, dobrog golmana i dobrog štopera, što je godinama falilo...

19:28

Ajmo Liverpool samo jako ako nista drugo osvetite se zbog Gerarda njemu ce biti jako drago

I Nikola M I
19:25

Nastavili su gde su stali u prošloj utakmici. Svi su zaigrali bolje kod Olea. Više trče, više kombinuju pred protivničkim golom, bolje i mnogo slobodnije igraju. De Hea šta skide u 61. minutu, ono nisu istine. Za sad je dobro, sviđa mi se ono što vidim. Treba iskoristiti ovaj lakši period, pa onda pravi test za 2 nedelje sa Totenhemom.

Нови Београд1
19:24

Да 3. Јануара оверимо то!

Devil born 1878
06:34

Beše jednom davno liverpul osvojio titulu....

Reds
19:22

Season wonder prvi strelac lige, Liverpul u plusu 6 poena, i najvaznije, Lovren dao gol :D
Poyy sa vrha tabele

06:35

Isti lovren kog ste pljuvali kako je najgori? Liverpul do titule! Lovren glavni strelav

Reds
04:09

Navijam za Liverpul, Lovren jeste dao gol, ali opet kazem da je teska kiksara.. vise mu lopti prodje kroz noge nego sto on ima dodavanja na utakmici.. ipak je on samo zamena za povredjenog Gomeza koji je odlicno poceo sezonu u tandemu sa Dajkom.

Bergkamp10
12:56

Auba je prvi strelac

Bratuska_Blueboy
19:17

Auu ludnicaaa moramo dobiti strsljenove vcrs!

Marcos Alonso
19:16

Ako Liverpul prezivi sa +6 naredna 2m eca mislim da ce biti jasno ko je sampion,ne vjerujem da ce cak i oni ovo uspjeti da uprscu :D Liverpul bi sigurno svakako pobjedio ali onaj penal? Mislim da Englezima treba VAR od 1. januara 2019. da ga uvode

Red blood
07:36

Opet klasicna glupost odbrambenog.Sta ce mu ruka na Salahovom ramenu i cemu povlacenje.Sa snimka se cini da intenzitet nije bio znacajan,ali cak i uz VAR sudija bi imao osnova da donese odluku i za i protiv penala.

bosnapd
19:16

Kako ovi Redsi lagano igraju i gol razliku popravljaju.

InSanity
19:15

Utakmica jedna po jedna. Savrseno za sad. Virgil - Bog otac.

11:14

Ћирилица је моје писмо и максимално се трдуим да пишем ћирилицом а термин је енглески па сам га написао ,, његовим '' писмом јер се тако најбоље разуме поента термина. На крају крајева, ниси компетентан да кажеш шта иде а шта не иде заједно јер ти не пишеш ниједним писмом ( покошена латиница није писмо ).

_mladen_
19:14

Hvala ti Klope na ovakvom timu. Oni su tek krenuli tecno da igraju, odbrana kao i uvek bez greske. Siti pod pritiskom puca, kao i uvek. Lako je kad tr niko ne juri, ali kad je na tebi pritisak, popucase po svim savovima, zato oni nece videti LS. Liverpul neka samo nastavi ovako, ove dve naredne utakmice da ne izgube i sve ce lagano.

The Red Army
15:36

Haha kaze odbrana kao i uvek bez greske haha, nije kao i uvek nego kao i ove sezone samo

brekbaCh1
17:06

Totenhem nece osvojiti titulu, dok nas zivotni vek traje.

_mladen_
15:08

Care komentarisem utakmice ove sezonu, a ne prosle. Mada ako ce mo precizno, Liverpul od dolaska Van Dajka ima najbolju odbranu lige, brojke sve pokazuju.

Cooppeee11
19:11

Vrlo je moguce da ce Liverpul osvojiti, ali to cu misliti tek kada dobiju Arsenal i Siti sto ja mislim da je nemoguće da osvoje 6 bodova, tottenhem se usilio vrebaju iz senke , junajted se budi bice velika borba za 6 mesto izmedju Evertona Man Utda Lestera Wotforda... Arsenal i Celsi idalje se nadaju tituli iako su sanse minimalne . Ipak mislim da ce Arsenal u top 4 pre nego Celsi

06:36
Paul Kersey
19:11

Daleko je još do titule, ali ima nade. Velika stvar bi bila ostati neporažen protiv Cityja.

⭐♦ povratka kralja
19:08

Nisam verovao iskreno..Ali Liverpul igra odlican fudbal. Svaka im cast. Nisam sumnjao u njih, sumnjao sam u to da Siti moze da padne ovako. Ima jos mnogo da se igra, mnogo bodova je u igri. Ali definitivno je Liverpul sada glavni favorit. Tu je i sjajno Totenhem, bice uzbudljivo.

L F C
19:06

Odlicna igra, bravo momci. Odigrali smo dobru utakmicu i sto je jos vaznije sada smo na +6. Pohvalio bih sve igrace, a najvise mi je drago zbog fabinjovog prvenca, koji je itekako zasluzeno, jos ga i lovren dao, ma fantazija. Salah nastavlja odlicne igre. Jos jednom bravo momci.
Y N W A

20:02

Odigrali? Koju poziciju igras ti u Liverpoolu?

Lakii
12:19

Mi navijaci klub gledamo kao svoj. I kao deo njega smo. Tako da smo mi igrali zajedno sa njima.

Bidza i Tridza
19:04

Lepo je videti da ekipa ne staje nakon datog gola. Samo da se nastavi sa ovakvim stilom igre i Pogba moze da bude najvece pojacanje u nastavku sezone.

Antihepi
19:03

Добра партија Јунајтеда. Морамо да добијамо овакве утакмице,ту је кључ. Чекамо киксеве конкурената!