PL - "Plavci" na Azarov pogon, davljenik srušio Arsenal!

• 16. decembar 2018.

• 16:24

Velikani iz Londona gostovali su u okviru 17. kola, ali je samo Čelsi poneo kući čitav plen. Sautempton sa tri gola glavom srušio Arsenal.

PL -
Borbu za četvrto mesto na tabeli Premijer lige Čelsi i Arsenal nastavili su na gostovanjima Brajtonu i Sautemptonu.

"Plavci" su uspešno prebrodili gostovanje Brajtonu, na pogon Edena Azara slavili su rezultatom 2:1 (2:0) i upisali jedanaesti trijumf u šampionatu.

Belgijanac je nastavio fantastičnu seriju. U 17. minutu asistirao je Pedru kod vodećeg gola, a petnaest minuta kasnije i sam je pogodio protivničku mrežu!

Nastavak meča nije bio lišen uzbuđenja. Sarijev tim je primio gol u 66. minutu. Brajtonu je nadu vratio Solomon Marč, ali se ispostavilo da je taj pogodak bio iz kategorije utešnih.

Čelsi je zahvaljujući trijumfu nad Brajtonom, ali i ishodu duela na "Sent Merisu" uvećao prednost u odnosu na Arsenal.

Sautempton je nakon promene menadžera stigao do prvog trijumfa na domaćem terenu i to protiv favorizovanog Arsenala.

"Sveci" su slavili sa 3:2 (2:1) u izuzetno dinamičnoj utakmici u kojoj se Arsenal suočio i sa nekoliko pehova.

Dva puta je u prvom poluvremenu Dani Ings koristio indolentnost štopera Arsenala i glavom pogađao mrežu "Tobdžija". Između prvog i drugog gola Sautemptona Henrik Miktarijan je pogodio za Arsenal.

Reprezentatvcu Jermenije pripisan je i drugi gol Arsenala, premda je lopta na putu ka golu promenila pravac posle kontakta sa igračem domaćeg tima.

Gosti su na kraju krenuli ofanzivnije, želeli su do trećeg gola, a onda je usledila greška Mesuta Ozila na sredini posle koje puca kontranapad Sautemptona. Rezervista Čarli Ostin iskoristio je "plivanje" Bernda Lena i glavom poslao loptu u mrežu.

Emeri je u drugom poluvremenu dva puta pravio prinudne promene. Van terena su morali Beljerin i Lihštajner, pa ostaje da se vidi sa kakvim će rešenjima u defanzivi menadžer Arsenala izaći na utakmicama koje slede.

Konačan ishod duela Sautempton - Arsenal značio je kraj negativne serije "Svetaca" koji su bili osam meseci bez pobede na svom terenu, ali i kraj Arsenalovog niza od 22 utakmice bez poraza u svim takmičenjima.