17:54

Remi bez golova na "Vikaridžu".

EPA-EFE/WILL OLIVER

Totenhem - Barnli 5:0 (3:0)

Dobro je Murinjo prodrmao Sparse od svog dolaska, a posebno nakon poraza od Mančester junajteda u minulom kolu, pa je Barnli "stradao" na "Vajt Hart Lejnu".

Poveli su "Pevci" već u četvrtom minutu, golčina Harija Kejna.

Samo pet minuta kasnije, odličan prodor Sona, Poup brani njegov pokušaj, lopta se odbija do Alija, koji je glavom spušta ka Muri, kojem nije bilo teško da pogodi za 2:0.

U 32. minutu magičan prodor Sona, krenuo je sa svoje polovine, praktično ispred sopstvenog šesnaesterca sa loptom, bio je zaista nezaustavljiv, stigao je do kaznenog prostora rivala i potom matirao golmana Barnlija za 3:0.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi nakon devet minuta igre u nastavku "Pevci" stigli i do četvrtog pogotka, nova bomba Harija Kejna.

U 74. minutu Kejn piše asistenciju, odlično je proigrao Sisoka, koji je procvetao pod Murinjom, Francuz trese mrežu rivala za konačnih 5:0.

Bornmut - Liverpul 0:3 (0:2)

Nastavio je Liverpul da korača ka tituli, ubedljivo su slavili kao gosti protiv "Trešnjica".

Igrao se 35. minut kada su stigli do prednosti, prelepa lopta Hendersona ka Okslejdu-Čemberlejnu, koji u padu uspeva da zahvati loptu i savlada Remsdejla za 1:0.

U finišu prvog dela majstorija Salaha, petom je ostavio loptu Keiti, koji izbija sam pred golmana domaćeg sastava i matira ga za 2:0.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi Keita nakon devet minuta igre u nastavku uzvratio uslugu Egipćaninu, odličan pas ka Salahu poslao je vezista, a napadaču Liverpula nije bilo teško da uveća prednost "Redsa" na 3:0.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Liverpul je rutinski priveo meč kraju i upisao i 15. pobedu u PL ove sezone.

Votford - Kristal Palas 0:0

Novi trener "Stršljenova", treći ove sezone, Najdžel Pirson je meč protiv "Orlova" pratio sa tribina, Hajden Malins je po poslednji put kao v.d. predvodio Votford i došao je do boda.

Nije bilo golova na "Vikardižu", ali ni izglednijih prilika, najbolje su propustili Delofeu, koji je u 53. minutu tukao tik pored gola rivala, kao i Aju, koji je u 80. minutu šutirao pored gola domaćina.

Luka Milivojević je i ovoga puta sa kapitenskom trakom predvodio Palas, igrao je kao i uvek od prvog do poslednjeg minuta.