PL - "Petarda" jača od "Čekića"

• 23. januar 2013.

• 22:57

U odloženom meču PL Arsenal je uspeo da savlada ekipu Vest Hema ubedljivim rezultatom i na taj način prekine seriju od dva uzastopna poraza.

Nakon večerašnjeg duela Arsenala i Vest Hema svi klubovi u Premijer ligi imaju po 23 odigrane utakmice a "Tobdžije" su se vratile u trku za plasman među prve četiri pozicije na tabeli.

Početak utakmice nije slutio na dobro kada je domaći tim u pitanju pošto je Vest Hem došao do prednosti u 18. minutu golom Kolisona koji je sjajno odreagovao nakon što je lopta izbačena iz šesnaesterca Arsenala.

Ipak, Arsenal nije dugo čekao da se vrati u igru pošto je nakon četiri minuta od vođstva gostiju Lukas Podolski poravnao golčinom sa dvadesetak metara.

Na odmor se otišlo sa rezultatom 1:1 ali je zato Arsenal u nastavku meča razbio rivale postigavši još četiri pogotka a pobeda je mogla da bude još ubedljivija.

Žiru je postigao dva gola, a u strelce su se upisali još Kasorla i Volkot za konačnih 5:1.

Arsenal se nakon 23 odigrana meča nalazi na šestoj poziciji sa 37 bodova, bodom manje od Evertona koji je peti.

Vest Hem ostaje na sredini tabele ali težak poraz na "Emirejtsu" mogao bi da uzdrma ekipu Sema Olerdajsa koja se narednog vikeda sastaje sa Fulamom na "Krejven Kotidžu".