PL: "Petarda" Čelsija za drugo mesto, nezaustavljivi Salah, prvi poraz Big Sema, Portugalac probudio Svonsi!

• Autor: Nikola Miloradović

• 30. decembar 2017.

• 17:53

U okviru 21. kola Premijer lige, u terminu od 16h, odigrano je šest duela.

PL:
Čelsi je očekivano slavio na "Stamford Bridžu" protiv Stouk Sitija, na kraju je bilo čak 5:0 (3:0)

Poveli su "Plavci" već u četvrtom minutu, strelac je bio Antonio Ridiger na asistenciju Vilijana.

Samo pet minuta kasnije, Čelsi dolazi do novog gola, strelac je ovoga puta bio bivši vezista Junajteda i Lestera Deni Drinkvoter.

U 23. minutu potpuni debakl "Grnčara" potvrdio je Pedro, dok je Brazilac Vilijan nastavio svoju sjajnu formu, tako što je upisao drugu asistenciju na utakmici.

U nastavku, igrao se 73. minut, kada je Džef Kamerun skrivio jedanaesterac, a siguran izvođač bio je sjajni Vilijan.

Konačan rezutat postavio je Zapakosta u 88. minutu susreta.

Salah

Liverpul je ugostio Lester, stvari su loše počele po "Redse" ali je heroj "Enfilda" ponovo bio Mo Salah, na kraju 2:1 (0:1) za četu Jirgena Klopa.

Igrao se treći minut, pukla je odbrana Liverpula, Marez je proigrao usamljenog Vardija, koji sa par metara lako vara nemoćnog Karijusa, Lester je poveo na "Enfildu".

Usledila je inicijativa domaćina, Salah je imao sjajnu šansu, ali je iz izgledne pozicije loptu poslao pored gola.

Novu šansu imao je Salah sredinom prvog dela igre, probio je po desnoj strani i u situaciji jedan na jedan sa Šmajhelom ponovo bio neprecizan.

Prilike do kraja prvog dela igre imali su i Firmino i Kutinjo, ali je Danac ostao nesavladan.

A onda u nastavku, na scenu stupa sjajni Egipćanin.

Nezarživi Salah se fantastično snalazi u kaznenom prostoru "Lisica" i matira Šmajhela za 1:1, asistenciju je upisao Mane.

Nastavila se inicijativa Liverpula, Kutinjo je bio u dobroj prilici, ali je Šmajhel još jednom dobro intervenisao.

Igrao se 76. minut, kada je ponovo magični Salah stupio na scenu, primio je pas Milnera, okrenuo se i izbacio svog čuvara, a onda rutinski matirao golmana Lestera za preokreta, poveli su "Redsi" sa 2:1. Bio je to 23. gol Egipćanina ove sezone, 17. u Premijer ligi.

Lester je pokušavao da dođe do još jednog magičnog izjednačenja, kao pre par kola protiv Junajteda, ali je domaćin odoleo i upisao nova tri boda.

Votford je na "Vikaridžu" dočekao Svonsi, a gosti su uspeli da dođu do celog plena u poslednjim minutima. Na kraju 1:2 (1:0) za Velšane, posle velikog preokreta.

Poveli su domaći fudbaler preko Karilja, da bi rezultat izjednačio Džordan Aju u 86. minutu.

Kada se činilo da će taj rezultat ostati na snazi, bivši igrač PSV Lusijano Narsing vara Gomeša i donosi prekopotrebna tri boda za "Labudove" u borbi za opstanak.

Sjajan početak za Karlosa Karvahala, koji je upisao trijumf na svom prvom meču na klupi tima iz Velsa.

sem alardajs

Bornmut je ugostio Everton, a Sem Olardajs je doživeo prvi poraz na klupi "Karamela", četa Edija Haua slavila je sa 2:1 (1:0).

Povele su "Trešnjice" u 33. minutu, strelac je bio Frejzer na asistenciju Kinga.

U nastavku je Big Sem u igru uveo Runija i Nijasea, a to je odmah dalo rezultate.

Igrao se 54. minut kada je Nigerijac proigrao Gaja, a vezista "Karamela" loptu šalje u mrežu domaćina za 1:1.

Veliku radost domaćim navijačima doneo je Rajan Frejzer svojim drugim golom na meču, igrao se 89. minut kada je savladao Pikforda za 2:1.

Hadersfild je ugostio Barnli, na kraju nije bilo pobednika, ali ni golova, meč okončan sa najnepopularnijih 0:0.

Pobednika nije bilo ni na "Sent Džejms Parku", gde je Njukasl ugostio Brajton, ni na ovom meču nije bilo golova, duel ekipa koje su minule sezone izborile plasman u PL završen je sa 0:0.

Čelsi - Stouk 5:0
Liverpul - Lester 2:1
Hadersfild - Barnli 0:0
Votford - Svonsi 1:2
Njukasl - Brajton 0:0
Bornmut - Everton 2:1