subota 05.10.2019.
20:28

Kakva utakmica u Londonu.

Beta/Adam Davy/PA via AP

"Čekićari" doživeli tek drugi poraz ove sezone, Kristal Palasbolji u mini derbiju Londona (1:2)

Prvi period igre je bio izjednačen, za domaće najbolje šanse su imali Aler i Lanzini na samom kraju poluvremena dok kod gostiju MekArtur beleži odličan šut, ali golman "čekićara" odlčno reaguje.

Desetak minuta po povratku sa pauze imamo i prvi gol i to u mreži Kristal Palasa. Frederiks asistira sa desne strane, Aler se najbolje snalazi u "šumi" igrača i postiže svoj četvrti gol u Premijer ligi, igrao se 54. minut.

Ipak već u 63. minutu gosti dolaze do izjednačenja. Kujate šutira, lopta se odbija od ruke Deklana Rajsa, glavni sudija pokazuje na penal. Van Anholt sigurno realizuje najstrožu kaznu, 1:1 u Londonu.

U samoj završnici dolazi i do velikog preokreta, Žordan Aju postiže gol u 88. minutu, ali glavni sudija meča čeka VAR potvrdu. Uskoro je i dobija, tako da gosti nose sva tri boda sa "Olimpijskog stadiona" u Londonu.

Luka Milivojević nije nastupio na večerašnjem meču zbog suspenzije.