PL - Obamejan najveći tragičar Londona, Ljoris spasio Sparse, "Tobdžije" će biti besne!

• 02. mart 2019.

• 15:25

Puno uzbuđenja i dve velike sudijske greške obeležile derbi severnog Londona.

PL - Obamejan najveći tragičar Londona, Ljoris spasio Sparse,
U velikom londonskom derbiju između Totenhema i Arsenala nije bilo pobednika pošto se meč 29. kola Premijer lige okončao rezultatom 1:1.

Kao svaki okršaj dva tima, i ovaj je krenuo veoma oštro i dinamično, čini se da su Sparsi bili oštećeni u 13. minutu kada je Džaka pogibeljno s leđa startovao nad Kejnom za šta sudija nije ni dosudio faul, iako je Švajcarac morao da dobije barem javnu opomenu.

Tri minuta nakon toga, gost je poveo nekon velike greške Sančeza koju je iskoristio Aron Remzi koji je rutinski zaobišao Ljorisa i zatresao mrežu "Pevaca".

Krenuli su puleni Maurisija Poketina sve ofanzivnije, postigli i pogodak koji je poništen zbog ofsajda, a najbolju priliku su propustili u samom finišu prvog dela meča kada je maestralno reagovao Leno.

Aron Remzi Arsenal Totenhem

Odmah na startu drugog poluvremena oba tima su pretila preko Lakazeta, odnosno Alderveirelda i Lamele, ali čekao se 74. minut kada je nakon prekršaja Mustafija Hari Kejn sa penala doneo izjednačenje svom timu.

Mnogo će se pričati o situaciji pre prekršaja pošto su se neki od igrača Totenhema nalazili u ofsajdu, ali sudija Entoni Tejlor ni ovde nije reagovao.

Ogromnu šansu da svom timu donese sva tri boda imao je Obamejan kome je Ljoris odbranio penal u prvom minutu nadoknade vremena. Na kraju je i Toreira dobio direktan crveni karton u poslednjim trenucima meča nakon pogibeljnog starta.