PL - O'Nil nadmudrio imenjaka Jola

• 18. novembar 2012.

• 19:08

Pretposlednji meč 12. kola Premijer lige odigran je na "Krejven Kotidžu" a gostujući Sanderlend šokirao je izabranike Martina Jola i odneo čitav plen iz Londona.

Četa Martina O'Nila konačno je upisala pobedu nakon dužeg perioda "posta". U pretposlednjem meču 12. kola Premijer lige Sanderlend je na teškom gostovanju ekipi Fulama uspeo da osvoji sva tri boda i na taj način zabeleži drugu pobedu u tekućem šampionatu.

"Crne Mačke" su imale igrača više od 31. minuta i isključenja Breda Hangelanda ali nisu uspele da materijalizuju brojčanu prednost sve do 50. minuta i gola sjajnog Stivena Flečera.

Radost gostiju nije dugo trajala pošto je već nakon 12 minuta Mladen Petrić na asistenciju Dafa poravnao na 1:1 i činilo se da će brojčano inferiorniji Fulam ipak ostati neporažen.

Da tako ne bude pobrinuli su se Kueljar i Sesenjon golovima u 65. i 70. minutu pa je Sanderlend zasluženo odneo tri boda sa "Krejven Kotidža".

Fulam nakon ovog poraza ima 16 bodova i nalazi se na devetoj poziciji dok Sanderlend ima 12 poena na petnaestoj poziciji sa jednom utakmicom manje.

Zavesa na 12. kolo PL biće spuštena sutra kada se sastaju Vest Hem i Stouk.