PL - Novi šok za Junajted!

• Autor: Janko Glavonjić

• 09. februar 2014.

• 19:00

Mančester Junajted je uspeo da preokrene 0:1 sa poluvremena, imali su pobedu u rukama protiv Fulama, ali je Daren Bent u četvrtom minutu nadoknade "otkinuo" dva boda Đavolima. Meč je završen rezultatom 2:2.

Prvi su do gola mogli gosti, u 9. minutu. De Hea i Vidić se nisu dobro razumeli, Sidvel je vršio pritisak na našeg defanzivca dok je španski golman otišao u prazno, ali je Vidić ipak zadržao loptu i sprečio siguran pogodak.

Ipak, ono što nije uspeo u devetom, uspeo je u 19. minutu. Pozajmljeni igrač Totenhema Holtbi poslao je sjajan lob-pas ka Sidvelu, koji je utrčao iza leđa odbrane Junajteda i savladao De Heu. Jako loša markacija i veznih i odbrambenih igrača Junajteda koštala ih je ovog gola, zaista je Sidvel prelako ušao u šesnaesterac i potpuno neometan šutirao na gol domaćih.

U 23. minutu Junajted je mogao da izjednači, ali ono što bi prošlogodišnji Van Persi pogodio bez problema, ovogodišnji je promašio. Jako dobar centaršut Rafaela, Holanđanin je uhvatio volej iz pogodne pozicije, ali je lopta otišla preko gola.

U 31. minutu Mata je sjajnim potezom otvorio napad, Flečer je uposlio Van Persija, ali je njegov udarac glavom izbačen sa gol linije.

U 37. minutu bivši igrač Junajteda mogao je da poveća prednost Fulama na 2:0. Munjevita kontra gostiju, Ričardson je utrčao u prazan prostor, imao gol na svoju milost i nemilost, ali je njegov šut bio neprecizan.

Samo minut kasnije Junajted je imao šansu za izjednačenje, ali je prvo Stekelenburg sjajno odbranio šut Kerika, zatim se lopta odbila do Van Persija, čiji je udarac izblokiran.

Na poluvreme se otišlo rezultatom 0:1, iako je Junajted dominirao, Fulam je možda propustio i bolje šanse da duplira prednost.

Junajted je na početku drugog poluvremena nastavio da napada, naročito po krilima. Bekovi i krila domaćih pogotovo su do 50. minuta uputili isto toliko centaršuteva ka golu Stekelenburga, ali su gosti uglavnom lako izlazili na kraj sa takvim napadima.

U 54. minutu Stekelenburg je još jednom fantastično odbranio, i spasao svoj tim izjednačenja. Evra je spustio loptu Mati, koji nije uspeo da savlada Holanđanina. Lopta se odbila do Runija, koji takođe nije uspeo da savlada golmana Fulama, prosto je neverovatno kako je ponovo odbranio.

U 58. minutu domaći su tražili penal, tvrdeći da je Barn igrao rukom, ali sudija nije smatrao ima elemenata da se dosudi najstroža kazna.

Ulazak Januzaja još više je usmerio napade Junajteda ka krilu, mladi fudbaler "Đavola" je odmah uneo svežinu i ritam u meč, ali u prvih nekoliko napada, kao i tokom celog meča, defanzivci Fulama i Stekelenburg su uspevali da se nose sa tim centaršutevima.

U 78. minutu Junajted je konačno slomio otpor odbrane Fulama i izjednačio.

Januzaj je ubacio loptu, Matin pokušaj je Rise hrabro blokirao. Lopta se ponovo odbila do Mate, koji je uputio novi udarac, a Van Persi je bio na pravom mestu da skrene loptu u mrežu.

Potpuno su pali igrači Fulama, i već u sledećem napadu Junajteda primili su i novi gol i, kako je izgledalo, ostali praznih šaka na ovom meču.

Ponovo je Januzaj "promešao" odbranu Fulama, a Kerik je bio na pravom mestu posle odbitka Parkera, i sjajnim udarcem doneo prednost Junajtedu.

Preokret i velika radost i olakšanje se osetilo na tribinama Old Traforda, očekivalo se da će domaći sada lako privesti utakmicu kraju.

Međutim, u poslednjim trenucima meča, u četvrtom minutu nadoknade, Daren Bent je bio na pravom mestu posle odbitka De Hee i nije mu bilo teško da sprovede loptu u praznu mrežu.

Neverica i zvižduci, očajanje i novi neuspeh za Junajted.