subota 24.10.2020.
15:22

Vest Hem ostao neporažen.

EPA-EFE/Cath Ivill

U šestom kolu engleske Premijer lige, fudbaleri Vest Hema remizirali su na domaćem terenu sa ekipom Mančester sitija 1:1.

I pored jalove terenske inicijative gostiju, "čekićari" su delovali konkretnije što je najavilo ono što smo mogli da vidimo u 18. minutu meča.

Cufal je da desne strane uputio centaršut sa Mikailom Antoniom koji je reagovao u maniru vrsnih strelaca i polu-makazicama savladao nemoćnog Edersona.

Od tog trenutka, ekipa Pepa Gvardiola je pojačala ritam igre, da bi početkom drugog poluvremena konačno stigla do izjednačenja.

Igrao se 51. minut kada je Kanselo probio po levoj strani i dodao ka rezervisti Filu Fodenu koji se snašao unutar kaznenog prostora i na prvu stativu zatresao mrežu domaće ekipe.

Krenuli su "građani" na sve ili ništa od tog trenutka, Sterling je u finišu meča propustio veoma izglednu šansu u kaznenom prostoru, međutim promene rezultata do kraja susreta nije bilo.

Vest Hem se nakon odigranog meča nalazi na 10. mestu Premijer lige sa osam osvojenih bodova koliko ima i Siti na 11. mestu.