PL: Njukasl lako sa fenjerašem, revija penala na "Vitalitiju", "Kralj" od heroja do tragičara

subota 23.02.2019.
17:54

U okviru 27. kola Premijer lige, u terminu od 16h odigrana su još dva duela.

Beta/Owen Humphreys/PA via AP

Njukasl junajted je na "Sent Džejms Parku" ugostio prežaljeni Hadersfild, domaćin je slavio sa 2:0 (0:0).

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali se u 20. minutu dogodio ključni detalj sa ove utakmice.

Naime, defanzivac "Terijera" Tom Smit katastrofalno je uklizao Migelu Almironu, sudiji Frendu to nije promaklo, pa mu je pokazao direktan crveni karton.

Nisu "Svrake" do poluvremena uspele da iskoriste brojčanu prednost, ali jesu za manje od jednog minuta igre u nastavku.

Dobro su se snašli fudbaleri domaće ekipe pred golom Hadersfilda, Hejden je dodao loptu do Rondona, koji bez problema matira Lesla za 1:0.

Već u 52. minutu je bilo 2:0, lopta je došla do Pereza, koji sa 10ak metara matira golmana gostujuće ekipe i tako duplira prednost "Svraka".

Do kraja je Njukasl mogao i ubedljivije da slavi, ali Ajoze Perez i Kenedi nisu uspeli da iskoriste svoje prilike, ali će se sasvim sigurno zadovoljiti sa 2:0 i nova tri boda.

Bornmut je na "Vitalitiju" ugostio Vulvse, gosti su u finišu izvukli bod, na kraju 1:1 (1:0).

Igrao se 14. minut kada je ekipa Edija Haua dobila penal, odgovornost je preuzeo Džošua King, Norvežanin nije pogrešio, 1:0 za "Trešnjice".

Nije bilo promene rezultata do poluvremena, a tek posle pola časa igre u nastavku videli smo jednu sjajnu priliku za domaći sastav, Džordon Ajb je raspalio sa ivice kaznenog prostora, ali je pogodio prečku.

A onda, 83. minut, penal za goste je skrivio Adam Smit, odgovornost je preuzeo najbolji strelac ekipe Raul Himenez, koji sa lakoćom poravnava rezultat.

Samo minut kasnije, novi penal, ovoga puta za "Trešnjice", Kvaljero je napravio prekršaj u svom kaznenom prostoru i sudija Ist je pokazao na kreč. Bilo je dileme da li je Frejzer bio u kaznenom prostoru rivala ili tik iznad, ali je glavni arbitar ipak ostao pri odluci, penal za Bornmut.

Odgovornost je ponovo preuzeo King, ali ovoga puta loše šutira, pogađa stativu i lopta odlazi u gol-aut.

Tu je ipak bio kraj uzbuđenjima, na kraju podela bodova.

Ranije danas, Barnli je iznenadio Totenhem.