PL - Nespretni Dinj srušio "Karamele", bez golova na "Vikaridžu", podela bodova i u Londonu

subota 26.10.2019.
18:01

U okviru 10. kola Premijer lige u terminu od 16h odigrana su tri duela.

Beta/Adam Davy/PA via AP

Fudbaleri Brajtona dočekali su Everton pred svojim navijačima, uspeli su da dođu do sva tri boda u poslednjim sekundama utakmice, na kraju 3:2 (1:1) za "Galebove".

Poveli su fudbaleri Brajtona u 15. minutu, strelac je bio Paskal Gros iz slobodnog udarca.

Ipak, samo pet minuta kasnije, "Karamele" dolaze do pogotka, Adam Vebster je nakon kornera nespretno reagovao, te je savladao svog čuvara mreže.

Do odlaska na odmor nije bilo promene rezultata, da bi Everton došao do preokreta u 74. minutu, preko Kalvert-Luina.

Samo četiri minuta kasnije, mladi Konoli pada u kaznenom prostoru ekipe iz Liverpula, sudija je sačekao odluku iz VAR sobe, a "Galebovi" su penal.

Precizan izvođač najstrože kazne bio je Nil Mopej, za 2:2.

Kada se činilo da će meč biti okončan bez pobednika, velika greška Luke Dinja, koji postiže autogol za konačnih 3:2 u korist Brajtona.

Votford je ugostio Bornmut, a mimo svih očekivanja, susret je okončan sa najnepopularnijih 0:0.

Daleko od toga da nije bilo prilika, Kuk je već u 15. minutu pogodio prečku, da bi potom Ben Foster uspeo da zaustavio Bilinga.

U nadoknadi vremena ponovo Foster u centru pažnje, sačuvao je mrežu nakon odličnog pokušaja Gronevelda.

Votford je u nastavku imao dve dobre šanse preko Delofeua i Hjuza, ali je Ramsdejl bio na visini zadatka, da bi u finišu Vilson dobro izveo slobodan udarac na drugoj strani, ali je za malo bio neprecizan.

Vest Hem je ugostio Šefild junajted, utakmica na "Olimpijskom stadionu" u Londonu okončana je takođe bez pobednika, rezultatom 1:1 (1:1).

Poveli su domaći igrači u finišu prvog poluvremena, strelac je bio Snodgras, na asistenciju Jarmolenka.

Ipak, nisu se gosti predavali, igrao se 69. minut kada je Muze poravnao rezultat.

Veliku šansu je u 81. minutu imao Snodgras, ali je pogodio stativu.

Brajton - Everton 3:2
Votford - Bornmut 0:0
Vest Hem - Šefild junajted 1:1