PL: Ne vredi, "Redsi" stalno pružaju šansu Gvardioli!

Fudbaleri Liverpula nisu uspeli da slave u 24. kolu, dok je Totenhem došao do bitne pobede.

PL: Ne vredi,
Mančester siti je kiksnuo sinoć, poraženi su u Njukaslu, pa je Liverpul pobedom na "Enfildu" mogao da se odlepi na +7.

Ipak, nisu uspeli u svojoj nameri, Lester je izdržao, 1:1 (1:1) u Liverpulu.

Otvorili su sjajno fudbaleri Jirgena Klopa utakmicu, igrao se treći minut kada je lopta došla do Manea u kaznenom prostori "Lisica", Senegalac se dobro snašao i matirao Šmajhela za 1:0.

Samo tri minuta kasnije, nova velika šansa za "Redse", Firmino se sjajno snašao pred golom rivala, uputio je dobar udarac, ali je ovoga puta Šmajhel fantastično reagovao.

U 25. minutu velika šansa za goste, Medison je tukao jako iz dobre pozicije, ali pored gola.

Igrala se sudijska nadoknada, kada je Čilvel poslao loptu pred gola Liverpula, na pravom mestu našao se Hari Megvajer, koji matira Alisona za 1:1.

Otišlo se na odmor sa nerešenim rezultatom, da bio u velikoj šansi na samom startu nastavka bio Medison, ali je Alison ovoga puta dobro intervenisao.

Mogao je Megvajer do drugog gola samo koji minut kasnije, ali je odbrana uspela da ga izblokira u poslednjem trenutku.

Sumnjiva situacija u 57. minutu, pred golom Lestera pao je Keita, ali je sudija ostao nem, pogledajte OVDE šta se desilo, pa procenite da li su "Redsi" oštećeni.

U 75. minutu šansa za Firmina, tukao je iz dobre pozicije, neometan, ali je Šmajhel uspeo da sačuva mrežu, Brazilac nije najbolje šutirao, lopta je išla po sredini.

Pritisak Liverpula u nastavku, ali su "Lisice" odlolele, te je četa Jirgena Klopa pobegla na čelu tabele Mančester sitiju na pet bodova razlike.

U drugom susretu u istom terminu, Totenhem je dočekao Votford, domaćin je slavio posle preokreta sa 2:1 (0:1).

Poveli su gosti u finišu prvog dela, strelac je bio defanzivac Ketkart.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, mučio se Totenhem u nastavku, napadali su ali nisu uspevali da dođu do željenog pogotka, sve do 80. minut.

Tada Son postiže gol za 1:1, na asistenciju Ljorentea.

U 87. minutu, iskusni Španac postiže gol, Sparsi dolaze do preokreta, na kraju i do vrlo bitne pobede.

Sparsi su tako ostali treći, ali imaju sedam bodova više od četvrtoplasiranog Čelsija i samo dva manje od drugoplasiranih "Građana".

U dva nešto ranije odigrana meča, Čelsi je deklasiran na "Vitalitiju", dok su Sautempton i Kristal Palas podelili bodove, više OVDE.

Bornmut - Čelsi 4:0
Sautempton - Kristal Palas 1:1
Liverpul - Lester 1:1
Totenhem - Votford 2:1