PL: Ne predaju se Sparsi, Ljoris skinuo penal Vardiju, Son stavio tačku!

16:27

Novi trijumf Totenhema bez dvojice ključnih igrača.

EPA-EFE/ANDY RAIN

Dele Ali i Hari Kejn su van stroja već neko vreme, ali Totennhem ne posustaje.

Došli su do 20. pobede ove sezone, kako su u okviru 26. kola savladali Lester na "Vembliju" sa 3:1 (1:0).

Igrao se 33. minut kada su domaći fudbaleri poveli, strelac je bio Dejvinson Sančez. Tripije je izveo korner, poslao je loptu na ivicu kaznenog prostora ka Eriksenu, ovaj je ubacio na prvu pred gol rivala, gde se Kolumbijac najbolje snašao i matirao Šmajhela.

Otišlo se sa tim rezultatom na odmor, da bi nakon 15 minuta igre u nastavku Sparsi skrivili jedanaesterac.

Vardi je odmah ušao u igru, Medison mu je predao loptu da izvede najstrožu kaznu, ali napadač nije uspeo da postigne pogodak, sačuvao je njegov udarac odlični Ljoris. Pročitao ga je i sjajno se bacio, ostalo je 1:0.

Kazna je stigla tri minuta kasnije, Ljorente je pronašao Eriksena, a Danac put do mreže "Lisica", 2:0 za domaćina.

Iskupio se Vardi za promašen penal u 76. minutu, kada je zatresao mrežu Ljorisa nakon asistencije Rikarda Pereire, vratio se Lester, koji je danas bio ravnopravan rival.

Trudili su se gosti da poravnaju rezultat, ali je u prvom minutu nadoknade pukla kontra, Son je pobegao svima i matirao Šmajhela za konačnih 3:1.

Totenhem treći sa 60 bodova nakon 26 kola, Lester 12. sa 28 bodova manje.