nedelja 14.04.2019.
16:57

Borba za titulu se nastavlja.

EPA-EFE/KIERAN GALVIN

Fudbaleri Mančester sitija ostvarili su pobedu u Londonu gde su savladali Kristal Palas rezultatom 2:1.

"Građani" su na odličan način otvorili utakmicu, Rahim Sterling je promašio veoma izglednu šansu, ali se ispravio u 15. minutu kada je doveo svoj tim u vođstvo.

Nastavljali su fudbaleri Sitija da ugroze gol domaćina, pretili preko Sanea i De Brujnea, ali promene rezultata do odlaska na odmor nije bilo.

Nakon nešto mirnijeg perioda igre u drugom poluvremenu Sterling je ponovo bio koban po Guaitu kojeg je savladao nakon asistencije Sanea u 63. minutu.

Krenuli su "Orlovi" na sve ili ništa od tog trenutka, a tračak nade došao je u 81. minutu kada je kapiten ekipe Luka Milivojević na sjajan način nadmudrio Edersona iz slobodnog udarca.

Tako su se "Građani" ponovo našli na čelnoj poziciji u engleskoj Premijer ligi gde pet utakmica do kraja prvenstva imaju tek bod više od Liverpula.