• Autor: Aleksandar Obrenović

• 24. oktobar 2020.

• 20:22

Prazne puške...

Tvrda utakmica Mančester junajteda i Čelsija, dva giganta engleskog fudbala, završena je nerešenim rezultatom 0:0.

Retko šta je vredno pomena u ovom meču, skoro i bez najvećih šansi, iako je Mančester junajted imao nešto više loptu u svom posedu i iako je nešto više napadao.

U prvom poluvremenu Mendijeva greška kada je mogao da postigne autogol, ali i jedna sjajna odbrana nakon udarca Rašforda je bilo sve vredno pomena.

Ulazak Kavanija i Pogbe nije doneo mnogo Mančester junajtedu ni u nastavku. Ipak, imao je Urugvajac jednu šansu i to u 88. minutu kada je njegov udarac blokirao Tijago Silva.

U prvom minutu nadoknade Mendijeva sjajna odbrana, izrastao je u junaka utakmice nakon što je ponovo odbranio udarac Rašfordu.

Sve u svemu, malo dešavanja u velikom derbiju...

Inače, Nemanja Matić bez minuta protiv svog nekadašnjeg tima sa kojim je imao mnogo uspeha.