• 17. novembar 2012.

• 20:23

Poslednji meč subotnjeg programa 12. kola engleske Premijer lige doneo je još jedno iznenađenje. Norič je na "Kerou Roudu" skinuo "skalp" još jednom velikanu. Ovoga puta pao je Mančester Junajted.

Nakon subotnjih mečeva 12. kola Premijer lige došlo je do smene na vrhu tabele koju je režirala ekipa Noriča.

"Kanarinci" su na svom terenu "srušili" Mančester Junajted golom Pilkingtona u 60. minutu igre.

Prvo poluvreme nije donelo golove iako je Ser Aleks Ferguson na teren poslao raspoloženog Ćićarita koji je igrao u tandemu sa Van Persijem.

Norič je hrabro igrao od početka meča i to mu se isplatilo u drugom poluvremenu kada je na isteku sat vremena igre Pilkington iskoristio centaršut Garida i savladao Lindegarda.

Junajted je pokušao u nastavku da dođe do izjednačenja ali lopta nije htela u mrežu danas sjajnog Rudija.

Na taj način, Norič je slavio rezultatom 1:0 a Mančester Junajted izgubio je vodeću poziciju na tabeli i sada Siti preuzima čelo premijerligaškog karavana.