• Autor: Nikola Miloradović

• 07. april 2019.

• 16:57

Fudbaleri Arsenala doživeli su poraz u 33. kolu Premijer lige.

Sve bolji Everton dočekao je na svom "Gudison parku" ekipu Arsenala, domaćin je slavio sa minimalnih 1:0 (1:0).

Igrao se 10. minut kada su "Karamele" stigle do prednosti, smušena reakcija odbrane Arsenala, pred golom gostiju najbolje se snašao iskusni Fil Džagelka, koji tako postiže prvi gol u sezoni.

Tako je Džagelka postao najstariji strelac u Premijer ligi ove sezone sa 36 godina starosti.

Loše su igrali gosti iz Severnog Londona, Everton je bio daleko bolji rival, Bernard je pravio velike probleme Mejtland-Najlsu po levoj strani, ali do kraja prvog dela nije bilo izglednijih prilika.

Slična situacija i u nastavku, Everton je delovao daleko bolje na terenu, Arsenal je retko i jalovo napadao, najbolju šansu imao je Mhitarjan, kada je sa ivice kaznenog prostora tukao tik pored stative.

Dobru priliku je u 72. minutu na drugoj strani imao Sigurdson, da duplira prednost Evertona, ali je šutirao pravo u Lena.

Samo dva minuta kasnije nova šansa za domaći sastav, Ričarlison je šutirao iz dobre pozicije u kaznenom prostoru rivala, ali je to traljavo izveo, lopta je otišla pored gola.

Nastavile su da se ređaju prilike pred golom gostiju, u 81. minutu Bernard snažno šutira iz kaznenog prostora Arsenala, ali se Leno dobro postavio i sačuvao mrežu.

Arsenal nije uspevao da pripreti do kraja, Everton je zadržao minimalnu prednosti i zasluženo slavio.

Četa Marka Silve je još jednom potvrdila da se nalazi u dobroj formi, zadali su veliki udarac Arsenalu u borbi za mesta koja vode u Ligu šampiona.

"Tobdžije" ostaju na četvrtom mestu sa 63 boda, Everton je deveti sa 46 bodova.