16:53

Autogolovi će postati trend u Premijer ligi, ako je suditi po startu sezone.

Beta/Adam Davy/PA via AP

Votford je na "Vikaridž roudu" dočekao Brajton, "Galebovi" u novu sezonu ulaze sa novim trenerom, Grejemom Poterom.

Imali su i sreće u prvom poluvremenu utakmice sa "Stršljenovima", vode sa 1:0, autogol je postigao Abdulaj Dukure.

Nespretno je Francuz odreagovao nakon centaršuta sa desne strane i savladao sopstvenog čuvara mreže, Brajton je poveo.

Na ostala tri susreta nije bilo golova, Kristal Palas je ugostio Everton, gosti su bili nešto bolji rival, pretili su opasno preko Sigurdsona i Kolmana, "Orlovi" su imali i sreće, ali i raspoloženog Guaitu.

Umalo i da Palas dođe do gola u finišu prvog dela igre, Mejer se našao u izglednoj šansi, ali je tukao tik preko gola rivala.

Loša vest za Everton je da je Andre Gomeš morao da napusti teren u finišu prvog poluvremena, zamenio ga je novajlija Gbaman.

Bornmut je ugostio novajliju u elitnom rangu Šefild junajted, golovi su izostali, a najbliži postizanju jednog bio je napadač "Blejdsa" Robinson.

Njegov pokušaj iz dobre pozicije je u 21. minutu uspeo da ukroti Ramsdejl.

Barnli je dočekao Sautempton, bilo je prilika na obe strane, ali ne i golova.

Poup je imao pune ruke posla, najpre je ukrotio pokušaj Vard-Prausa.

Usledio je pogodak domaćina, ali je nakon intervencije VAR pogodak "Kleretsa" poništen zbog ofsajda.

Pripretio je gostima potom Gudmundson iz slobodnjaka, tukao je dobro, ali pored gola, da bi se na drugoj strani Poup još jednom istakao odličnom odbranom, ovog puta nakon pokušaja Redmonda.

U finišu je Barns imao dobru priliku za ekipu Šona Dajča, ali je loše šutirao.

Dakle, samo jedan gol nakon 45 minuta i to autogol.