PL: Murinju nikako ne ide na "Sent Džejms Parku", heroja Njukasla dobro zna i Zvezda!

• 11. februar 2018.

• 17:10

U okviru 27. kola Premijer lige, Mančester Junajted je gostovao ekipi Njukasla.

PL: Murinju nikako ne ide na
Izabranici Žozea Murinja poraženi su u 27. kolu od Njukasl Junajteda rezultatom 1:0 (0:0).

Uvodni minuti susreta pripali su domaćinu, prva prilika viđena je već u šestom minutu, kada je Džondžo Šelvi prihvatio jedan odbitak, uputio jako dobar udarac sa ivice šesnaesterca, ali je De Hea sjajno intervenisao.

U 32. minutu, prva prava prilika za Junajted, u njoj se našao Džesi Lingard, ali je u situaciji jedan na jedna sa ofanzivcem "Đavola" kao pobednik izašao debitant Martin Dubravka.

Samo pet minuta kasnije, nova prilika za Junajted, ovoga puta još bolja, Matić je majstorski proigrao Marsijala, ali ovaj nije uspeo da savlada raspoloženog Dubravku.

U nadoknadi vremena prvog dela nova prilika za favorizovane goste, Lukaku je šutirao iz dobre pozicije, ali je jedan defanzivac gostiju uspeo da izblokira njegov udarac i pošalje loptu u korner.

U nastavku, nakon osam minuta igre Lukaku postiže gol, ali je on poništen zbog faula.

Samo par minuta kasnije, nova velika prilika za "Đavole", Aleksis Sančez je nakon sjajnog pasa Lukakua izbio sam pred golmana domaćeg tima, obišao je Dubravku, ali je njegov udarac ka praznoj mreži uspeo da izblokira Ležen.

Osam minuta kasnije, sjajna akcija Njukasla nakon slobodnog udarca, Gejl petom spušta loptu ka Metu Ričiju, a bivši igrač Bornmuta postiže sjajan gol, prvi za njega u ovoj sezoni.

Izvršio je Murinjo odmah dve izmene, na teren je umesto Lingarda i Pogbe izveo Kerika i Matu, ubrzo je teren napustio i Nemanja Matić, zamenio ga je MekTominaj.

Upravo nakon treće izmene, velika prilika za Marsijala, lopta mu je pala pred noge na samo par metera od gola protivnika, šutirao je, odbrana ga je izblokirala, odbila mu se lopta, ponovo je šutirao, ali je još jednom bio izblokiran. Prosto neverovatno kako Marsijal nije uspeo da pronađe lopti put do mreže "Svraka".

Pokušavali su fudbaleri Junajteda na sve načine da dođu do gola, imali su u poslednjim sekundama veliku priliku, ali je fantastični Dubarvka zaokružio debi iz snova fenomenalnom intervencijom.

Slovački golman je podsetimo branio za prašku Spartu u dvomeču sa Zvezdom, tada je primio tri gola od srpskog vicešampiona, danas je ostao nesavladan protiv Mančester Junajteda i može se reći da je heroj ekipe Njukasla i to na svom debi nastupu.

Benitezovi puleni su se hrabro borili do samog kraja, igrali su svih 90 minuta sa puno energije, te su na kraju i zasluženo došli do veoma važnog trijumfa.

Nakon ovog trijumfa "Svrake" skaču na čak 13. mesto na tabeli sa 28 bodova, Junajted ostaje drugi sa duplo više bodova od današnjeg rivala, ali i 16 manje od prvoplasiranog Mančester Sitija.