PL - "Mršav" trijumf Čelsija, Azar jedini strelac

• Autor: Janko Glavonjić

• 26. decembar 2013.

• 18:03

Čelsi je ponovo bio neubedljiv, ali što je za Murinja najvažnije, došli su do nove pobede. Pobeđen je Svonsi rezultatom 1:0 (1:0), a jedini strelac bio je Azar.

U 22. minutu Čelsi je imao prvu veliku šansu na meču. Mikel se našao na pravom mestu i pokušao je odbitak da sprovede u mrežu, ipak, Vilijams je bio na pravom mestu i izbacio loptu sa gol linije.

Igrao se 29. minut, Azar je primio loptu na levoj strani, krenuo u sredinu i uputio udarac ka golu Svonsija. Udarac je išao po sredini gola i nije bio preterano snažan, ali je Ešli Vilijams u pokušaju da izblokira udarac samo markirao golmana Tremela koji je loše intervenisao i dopustio pogodak.

U 33. minutu Svonsi je imao dobru priliku za izjednačenje, ali je Vaskezov udarac Čeh izbacio preko gola.

U nadoknadi vremena u prvom poluvremenu počeo je festival promašaja Etoa. Kamerunac je kao u dobrim starim vremenima izbegao ofsajd zamku, krenuo sam ka golu Tremela, ali nije uputio dobar udarac.

Čim je počelo drugo poluvreme, ponovo preslikana akcija, Mata za Etoa, ovoga puta Kamerunac je šutnuo u okvir gola, ali je njegov udarac odbranio Tremel.

U 50. minutu ponovo je Eto bio u glavnoj ulozi, ovoga puta nije iskoristio odlično dodavanje Azara. Ovo nije bila toliko izgledna šansa, ali svejedno ga je Murinjo gledao sa nevericom.

Drugo poluvreme je uglavnom bila prava uspavanka, Čelsi je držao loptu u svom posedu, bez većih prilika, a Svonsi nije uspevao da prebaci težište igre na polovinu domaćeg tima.

U 73. minutu dobru priliku imao je Lampard, ali je njegov udarac uspeo da odbrani Tremel i izbaci loptu u korner.

Dva minuta kasnije Ivanović je bio najviši u skoku posle slobodnog udarca koji je izveo Lampard, ali njegov udarac je završio iznad prečke.

Iako je pružio još jednu bledu partiju, tim Žozea Murinja će biti zadovoljan novom pobedom koja im je donela tri boda.