nedelja 03.03.2019.
16:59

Na Krejven Kotidžu videli smo otvorenu utakmicu.

EPA-EFE/FACUNDO ARRIZABALAGA

U 29. kolu engleske Premijer lige, fudbaleri Čelsija pobedili su Fulam u gostima rezultatom 2:1.

Domaćina je nakon otkaza Ranijeriju privremeno preuzeo Skot Parker, ali je na svom debiju zabeležio poraz.

Nakon početne blage inicijative Fulama, usledila je žestoka ofanziva "Plavaca" koji su nakon propuštenih prilika Barklija i Gonzala Iguaina poveli upravo preko Argentinca u 20. minutu susreta.

Nekoliko minuta kasnije pripretio je Aleksandar Mitrović čiji je sjajan udarac zaustavio "grešnik" Kepa koji se našao u startnoj postavi svoje ekipe prvi put nakon što je odbio da bude zamenjen u finalu Liga kupa.

Četiri minuta kasnije, "Plavci" su odgovorili na pravi način preko Žoržinja koji je iskoristio asistenciju Azara i sa distance matirao Rika.

Nastavio je Čelsi sa napadima i u drugom poluvremenu, ali kako se utakmica bližila kraju, tako je Fulam bio opasniji po gol protivnika.

Prvo je pokušao Mitrović, a zatim i Kerni i Brajan, da bi napadač Srbije propustio fantastičnu priliku u poslednjim trenucima regularnog toka meča kada je njegov udarac ponovo zaustavio sjajni Kepa.