PL - Mitar i drugovi šokirali "Karamele", velika pobeda Sautemptona, Kardif na ivici, "petarda" Bornmuta!

17:59

U okviru 34. kola u terminu od 16h odigrana su četiri duela.

Beta/Yui Mok/PA via AP

Fulam je dočekao ekipu Evertona, koja u poslednje vreme pruža dobre rezultate.

Ipak, iako su ispali iz lige, fudbaleri ekipe sa "Krejven Kotidža" su odigrali jedan od najboljih mečeva ove sezone i slavili sa 2:0 (0:0) protiv "Karamela".

Ekipa Skota Parkera bila je bolja od samog starta, Mitrović je bio glavna figura prvog poluvremena, imao je čak sedam šuteva ka golu rivala, ali nije uspeo da se upiše u listu strelaca.

Nije bilo promene rezultata u prvom delu, da bi nakon samo dva minuta igre u nastavku Fulam stigao do prednosti.

Babel je odlično prošao po levoj strani, poslao je povratni pas ka Kerniju, koji sa ivice kaznenog prostora odličnim udarcem matira Pikforda za 1:0.

Jalovo su delovali napadi gostiju iz Liverpula, a onda kontra "Kotidžera", Mitrović sjajno upošljava Babela, koji je pretrčao preko 40 metara i matirao Pikforda za 2:0.

Do kraja nije bilo promene rezultata, retka pobeda Fulama, tek peta ove sezone.

Sautempton igra fenomenalno u poslednje vreme, to su dokazali i danas, kako su na svom stadionu slavili protiv Vulverhemptona sa 3:1 (2:1).

Poveli su već u drugom minutu, strelac je bio Nejtan Redmond, na asistenciju Simsa.

Ipak, gosti poravnavaju, igrao se 28. minut kada je Boli bio najbolji u skoku nakon kornera, snažni štoper poravnava rezultat.

Ipak, samo dva minuta kasnije, ponovo Redmond stupa na scenu, matirao je Patrisija za 2:1, ovoga puta na asistenciju Ingsa.

Otišli se sa tim rezultatom na odmor, da bi pobedu "Svetaca" u 71. minutu potvrdio rezervista Šejn Long.

Kardif je na pragu ispadanja, doživeli su poraz od Barnlija, domaćin je na "Turf Muru" slavio sa 2:0 (1:0).

Poveli su preko Krisa Vuda, koji je bio strelac u 31. minutu, na asistenciju talentovanog Meknila.

"Plave ptice" su bile bolji rival u drugom delu, imali su dobre šanse preko Artera i Hojleta, ali je mreža "Kleretsa" ostala mirna do poslednjeg sudijskog zvižduka.

Konačan rezultat postavio je Vud svojim drugim golom, u poslednjim sekundama susreta.

Bornmut je bio nemilosrdan u Brajtonu, slavili su na "Ejmeksu" sa čak 0:5 (0:1).

Poveli su u 33. minutu, strelac je bio Gosling, na asistenciju Kaluma Vilsona.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi Rajan Frejzer povisio na 2:0 u 55. minutu, nova asistencija za Vilsona.

Sve je postalo jasno u 68. minutu, kada je Brajton ostao sa igračem manje, Entoni Noker je zaradio direktan crveni karton.

Gosti su to iskoristili da postignu još tri pogotka, Bruks je u 74. minutu povisio na 3:0, na asistenciju Frejzera, potom je u 81. minutu Kalum Vilson povisio na 4:0, drugu asistenciju upisao je Frejzer, da bi konačan rezultat na asistenciju Bruksa u sudijskoj nadoknadi postavio Stanislas.

Fulam - Everton 2:0
Sautempton - Vulverhempton 3:1
Barnli - Kardif 1:0
Brajton - Bornmut 0:4