utorak 03.12.2019.
22:24

Gosti nisu uspeli da izbegnu poraz u Londonu.

Beta/Adam Davy/PA via AP

Fudbaleri Kristal Palasa ostvarili su pobed u 15. kolu engleske Premijer lige pošto su u Londonu savladali Bornmaut sa 1:0.

Utakmica je krenula u potpuno neočekivanom smeru kada je Sako zaradio direktan crveni karton u 18. minutu.

Od tog trenutka, gosti su se okuražili i preuzeli terensku inicijativu, ali do odlaska na odmor nije bilo promene rezultata.

Ipak, u drugom poluvremenu izabranici Roja Hodžsona su prvi zapretili preko Ajeva, da bi potom uzvratili i gosti u jednom opasnom napadu koji je predvodio Solanke.

Domaćin predvođen kapitenom Lukom Milivojevićem je uspeo da povede i pored igrača manje, igrao se 76. minut kada je Džefri Šlup savladao Ramsdejla posle sjajno prodora po sredini terena.

Bornmaut je potom krenuo na sve ili ništa, ali osim pokušaja Lerme gost nije imao šanse da izbegne poraz.