PL - Minjoleov poklon "Građanima"

• 26. decembar 2013.

• 20:23

Derbi "Boksing deja" pripao je fudbalerima Mančester Sitija koje je pobedom počastio golman Liverpula Simon Minjole.

Dosadašnji lider na tabeli engleske Premijer ligi prepustio je Arsenalu čelo karavana nakon današnjeg poraza u derbiju 18. kola od Mančester Sitija.

Liverpul je poražen na gostovanju Mančester Sitiju rezultatom 2:1 (0:1) a derbi "Boksing deja" rešio je golman "Crvenih", Simon Minjole.

Golove pogledajte OVDE!

Duel na "Etihadu" sjajno je počeo za goste koji bi do prednosti svakako stigli već u 19. minutu da pomoćni arbitar nije signalizirao nepostojeći ofsajd u situaciji kada je Rahim Sterling izašao sam pred Džoa Harta.

Greška koju su arbitri načinili u tom trenutku direktno je uticala na konačan rezultat ali u datom trenutku nikome nije delovala kao potencijalna "mina" za Liverpul.

Posebno je na grešku koju je pomoćnik načinio zaboravljeno nakon gola koji je Liverpul postigao u 24. minutu susreta.

Sterling je sjajno primio loptu nakon asistencije Luisa Suareza a onda predriblao golmana i prepustio Kutinju da loptu ubaci u nebranjenu mrežu.

Vođstvo gostiju bilo je kratkog daha. Mančester Siti se brzo vratio u utakmicu nakon gola Vensana Kompanija u 31. minutu meča.

"Građani" su do prvog gola stigli nakon kornera i sjajne intervencije Kompanija koji je i pored opstrukcije od strane Martina Škrtela uspeo da postigne gol glavom.

Devet minuta kasnije mogao je Kutinjo do drugog gola ali mu se nije dalo. Kazna za goste stigla je u prvom minutu nadoknade vremena u prvom delu meča.

Negredo je dobio upotrebljivu loptu i dobro gađao spoljnim delom stopala ali je zapravo Simon Minjole glavni krivac što je španski napadač uspeo da reši pitanje pobednika u 46. minutu meča.

Golman Liverpula želeo je da suprotnom rukom izbaci loptu preko prečke ali je nespretnom intervencijom praktično ubacio istu u mrežu.

Drugi deo meča obilovao je šansama a Liverpul je čak tri puta bio na korak od gola. Henderson je u dva navrata pretio Hartu a onda je Sterling promašio najbolju priliku u nastavku susreta.

Suarez je prošao po levoj strani i hiruški preciznim centaršutom našao Sterlinga na tri, četiri metra od gola Mančester Sitija. Sterling je u punom trku loše zahvatio loptu i poslao je preko prečke čime je zapečatio sudbinu svog tima.

Liverpul je na taj način upisao četvrti poraz u sezoni koji ga "baca" na četvrtu poziciju na tabeli dok "Građani" ovom pobedom dolaze na bod zaostatka za vodećim Arsenalom koji ima 39 bodova.