petak 28.02.2020.
22:53

Presudio detalj iz 70. minuta.

Joe Giddens/PA via AP

Fudbaleri Noriča savladali su kod kuće Lester sa 1:0 u okviru 28. kola engleske Premijer lige.

Želele su "lisice" da prekinu neugodan niz od četiri mečeva bez pobede, pa su u Noriču krenuli veoma ofanzivno od samog početka meča.

Praet je prvi zapretio i pogodio stativu, nakon njega Pereza je zaustavio Krul, da bi Ihenačno posle toga gađao visoko preko gola.

Upravo je nekadašnji napadač Sitija postigao gol u 49. minutu, ali je on poništen zbog igranja rukom.

Lester je nastavio sa nešto slabijim napadima što je domaćin znao da iskoristi u 70. minutu kada je Džamal Luis sjajnim udarcem iskosa sa leve strane savladao nemoćnog Šmajhela.

Izabranici Brendana Rodžersa na kraju nisu uspeli da izbegnu poraz, dok je Norič ovom pobedom načinio veliki korak u borbi za opstanak koja neće biti laka s obzirom da "kanarinci" zauzimaju poslednje mesto u Premijer ligi.