PL - Mata taličan 'Đavolima', Arsenalu samo bod na 'Sent Meriju'!

• Autor: Vladimir Nestorović

• 28. januar 2014.

• 22:40

Fudbaleri Mančester Junajteda slavili su na svom terenu protiv Kardifa sa 2:0, dok je Arsenal odigrao samo 2:2 na gostovanju Sautemptonu. 'Kanarinci' i 'Svrake' odigrali su bez golova, dok je Svonsi slavio protiv Fulama sa 2:0.

Navijači Mančester Junajteda po dobrom će pamtiti debi Huana Mate u dresu Junajteda, pošto su 'Đavoli' protiv Kardifa slavili sa 2:0.

Veoma rano Junajted je došao u vođstvo, i to preko Robina Van Persija. Valensija je pogodio prečku, lopta se u dva navrata odbila do Holanđanina, koji je na kraju uspeo da savlada golmana Maršala, a igrao se šesti minut.

Isti fudbaler propustio je priliku da duplira prednost u 34. minutu, kada je posle sjajnog dodavanja šutirao pored desne stative. Do kraja poluvremena nije se desilo ništa zanimljivo, pa se na pauzu odlazi sa minimalnom prednošću domaćih.

U nastavku su nešto agresivnije napali fudbaleri Kardifa, ali je sve bilo rešeno kada je posle dodavanja Huana Mate u 59. minutu Ešli Jang neverovatnim udarcem pogodio donji levi ugao mreže golmana Maršala.

Do kraja meča beležimo i solidnu priliku Antonija Valensije, ali je uspešniji bio čuvar mreže Kardifa.

Arsenal nije uspeo da dođe do bodova na gostovanju Sautemptonu, pošto je meč završen rezultatom 2:2.

Već na samom startu videlo se da 'Tobdžije' neće imati lak zadatak na 'Sent Meriju'. Domaći dolaze u vođstvo u 21. minutu kada je sjajno centrirao Luk Šo, a Fonte na drugoj stativi glavom sprovodi loptu u mrežu, mada je iskreno najverovatnije načinio faul u napadu.

Do kraja poluvremena u dve situacije zapretio je Sem Galager, ali nije uspeo da uveća prednost Sautemptona.

Već na samom startu nastavka, Arsenal svega u 4 minuta dolazi do potpunog preokreta. Prvo je Žiru petom sproveo loptu u mrežu posle asistencije Bakarija Sanje, a zatim je i Santi Kazorla sa ivice kaznenog prostora savladao golmana domaćih.

Ipak, radost 'Tobdžija' nije dugo trajala. Džej Rodrigez povukao je loptu po levoj strani, dodao do Adama Lalane, kome nije bilo teško da neometano savlada Ščešnog. Igrao se 54. minut.

Do kraja meča, sjajnu priliku propustio je Mesut Ozil, koji je pogodio prečku posle nekoliko odličnih driblinga. Crveni karton sasvim zasluženo u 80. minutu dobija Matju Flamini, posle oštrog starta sa dve noge.

U duelu Noriča i Njukasla nisu viđeni golovi, ali jesu dva crvena kartona, koja su dobili Bredli Džonson i Loik Remi. Dominirali su gosti na 'Kerou Roudu', ali nisu uspeli da zatresu mrežu Džona Radija.

Svonsi je na svom 'Liberti' stadionu slavio protiv gostiju iz Londona sa 2:0, a Fulamu je ovo bio 4. poraz u pet poslednjih utakmica. Golove za 'Labudove' su postigli Džondžo Šelvi i Ćiko Flores.

Sve golove sa utakmica možete pogledati OVDE.