PL: Lukin projektil srušio "Lisice", Sparsi slave Eriksena!

subota 15.12.2018.
17:58

U okviru 17. kola Premijer lige, u terminu od 16h odigrano je pet mečeva.

Beta/Adam Davy/PA via AP

Kristal Palas je na "Selhrst Parku" dočekao Lester siti, četa Roja Hodžsona slavila je sa 1:0 (1:0).

Igrao se 39. minut kada je Andros Taunsend dodao loptu do Luke Milivojevića, srpski fudbaler se namestio na udarac na nešto preko 20 metara udaljenosti od gola gostiju, sjajno je raspalio po lopti i matirao Šmajhela za 1:0.

U nastavku dve dobre šanse za goste, najpre je u 67. minutu pipretio rezervista Gezal, ali je šutirao pored gola, da bi u 79. minutu veliku priliku propustio Vardi.

On je prihvatio jednu loptu u kaznenom prostoru rivala, u svom stilu je snažno šutirao, ali je Henesi sjajno intervenisao i odbio loptu u prečku.

Do kraja nije bilo golova, tri bitna boda za "Orlove" sa "Selhrsta".

Totenhem je na "Vembliju" ugostio Barnli, četa Maurisija Poketina je uspela da slavi nakon velike borbe golom u nadoknadi vremena, na kraju 1:0 (0:0).

Gledali smo praktično "viktorije" ispred gola gostiju, prvu ozbiljniju šansu videli smo u 18. minutu kada je Lukas Mura šutirao pored gola, da bi u 32. minutu pokušaj Lamele uspeo da ukroti danas raspoloženi Džo Hart.

Retku šansu za goste je u 45. minutu propustio Ešli Barns, tukao je preko gola iz dobre pozicije.

Na startu nastavka nova šansa za Barnsa, ali je odbrana u poslednji čas stigla da ga izblokira, da bi u 75. minutu idealnu priliku pred golom gostiju propustio Lamela, Hart je sjajno intervenisao i spaso svoj gol.

U finišu dobre šanse za Sona i Alija, a onda prvi minut nadoknade, Kejn dodaje do Eriksena u kaznenom prostoru rivala, a Danac trese mrežu "Kleretsa" za 1:0.

Hadersfild je ugostio sve bolji Njukasl, a Rafa Benitez je dan nakon što je dobio nagradu za najboljeg trenera za novembar upisao još jedan trijumf na klupi "Svraka", gosti su slavili protiv "Terijera" sa 0:1 (0:0).

U prvom delu nije bilo golova, da bi nakon 10 minuta igre u nastavku sjajni Solomon Rondon nastavio svoju seriju golova, na asistenciju Mankilja.

Imao je Hadersfild odmah dobru šansu da poravna, ali je Dubravka uspeo da odbrani udarac Levea.

Do kraja nije bilo promene rezultata, pobeda Njukasla na gostovanju.

Najviše golova videli smo na "Vikaridžu", gde je Votford ugostio Kardif, domaćin je slavio sa 3:2 (1:0).

U prvom delu je prednost "Stršljenovima" doneo bivši igrač Evertona, Milana i Barselone Đerar Deulofeu i sa 1:0 se otišlo na odmor.

U nastavku, nakon sedam minuta igre, Deulofeu u ulozi asistenta, ostavio je loptu Holebasu na ivici kaznenog prostora, a levi bek Votforda još jednom pokazuje da ima razoran udarac, postiže fantastičan gol za 2:0.

Već u 68. minutu je bilo 3:0, Kina postiže pogodak na asistenciju Seme.

Kardif se ipak nije predavao, u 80. minutu neverovatan pogodak Džuniora Hojleta, da bi samo ti minuta kasnije nakon gužve u kaznenom prostoru domaćina Bobi Rid postigao gol za 3:2 i dramu u finišu.

Promene rezultata ipak nije bilo, "Stršljenovi" su odbranili domaći teren i osvojili sva tri boda.

Vulverhempton je nastavio da ređa dobre rezultate, sada su na "Molinuu" savladali Bornmut sa 2:0 (1:0).

Poveli su u 12. minutu preko Raula Himeneza, asistirao mu je sve bolji Diogo Žota.

U nastavki dve dobre prilike za "Trešnjice", u 55. minutu dobar udarac Surmana prolazi tik pored desne stative, da bi u 64. minutu Stanislas pogodio prečku!

A onda, u četvrtom minutu nadoknade, sve sumnje otklanja Kavaljero, Portugalac postiže gol za 2:0 i pobedu "Vukova".

Kristal Palas - Lester 1:0
Hadersfild - Njukasl 0:1
Totenhem - Barnli 1:0
Votford - Kardif 3:2
Vulverhempton - Bornmut 2:0