PL: Luka sa kreča ublažio poraz "Orlova", Arnautović povratak obeležio golom

subota 10.02.2018.
17:57

U okviru 27. kola Premijer lige, od 16h odigrana su četiri duela.

Beta/Andrew Matthews/PA via AP

Everton je na "Gudison parku" ugostio Kristal Palas, a domaćin je slavio sa 3:1 (0:0).

U prvom poluvremenu nije bilo golova, beležimo povredu Elakvijuma Mangale, kojeg je krajem poluvremena zamenio Ešli Vilijams.

A onda, već u prvom minutu nastavka, loše izbijanje glavom jednog od defanzivaca gostiju, Nijas kupi loptu, šalje je do Sigurdsona, koji udarem po zemlji matira Henesija za 1:0.

Samo pet minuta kasnije, Kuko Martina je centrirao sa leve strane, pogodio je u trepavicu Nijasa, koji lepim udarcem glavom vara Velšanina na golu Palasa i povećava prednost "Karamela".

Sve je bilo jasno u 75. minut, nova greška odbrane, Henesi je u dva navarta odlično sačuvao mrežu, ali nije mogao ništa kada je lopta stigla do Dejvisa, koji je pogodio praznu mrežu Palasa za 3:0.

Konačan rezultat je u 83. minutu postavio Luka Milivojević, kapiten Palasa i reprezentativac Srbije je bio precizan sa kreča, sedmi gol u sezoni za njega, ali ovoga puta je bio samo mala uteha za poraz od Evertona.

Chicharito Cicarito Zoao Mario Zabaleta Vest Hem

Vest Hem je nastavio odličnu seriju, savladali su pred svojom publikom Votford sa 2:0 (1:0).

Poveli su u 38. minutu, na asistenciju Antonija, Ćićarito je doneo prednost "Čekićarima".

U nastavku domaćin dolazi i do drugog gola, strelac je bio nedavno oporavljeni Marko Arnautović, nakon zbrke pred golom Votforda, bio je najsnalažljiviji i tako je na najbolji način krunisao odličnu partiju.

Stouk je dočekao Brajton, na kraju nije bilo pobednika na "Britaniji", meč je okončan sa 1:1 (0:1).

Poveli su gosti u 32. minutu preko Iskerda, da bi u 68. minutu rezultat poravnao Šaćiri.

Imali su ogormnu priliku u poslednjem minutu regularnog dela "Grnčari", ali je iskusni Čarli Adam promašio jedanaesterac.

Svonsi je nastavio da oduševaljava, sada su slavili protiv Barnlija sa 1:0 (0:0).

Strelac pobedonosnog gola bio je Ki Sung-Jong, na asistenciju Notona u 81. minutu.

Bio je to peti meč u nizu bez poraza za "Labudove" u Premijer ligi, treći trijumf u tih pet duela, nakon Arsenala i Liverpula savladali su i neugodni Barnli, te su sve dalje od borbe za opstanak.