PL: Luka presudio "Terijerima", Tosun nastavio seriju, VBA tone ka Čempionšipu!

subota 17.03.2018.
17:57

U okviru 31. kola Premijer lige, odigrana su tri duela.

Beta/Andrew Matthews/PA via AP

Samo četiri meča 31. kola biće odigrana u unapred postavljenim terminima, zbog 1/4 finala FA kupa, a od 16h su odigrana tri.

Kristal Palas je upisao zlata vrednu pobedu na gostovanju ekipi Hadersfila, izabranici Roja Hodžsona su slavili sa 0:2 (0:1).

Već u 21. minutu su doživeli peh, Džefri Šlup je morao van terena zbog povrede, zamenio ga je Johan Kabaj.

Samo dva minuta kasnije, "Orlovi" dolaze do gola, nakon kornera Luka Milivojevića sa leve strane, najbolje se u kaznenom prostoru domaćina snašao Džejms Tomkins, koji vara Lesla za 1:0.

Nakon 15ak minuta igre u nastavku, Tomkins je mogao i do drugog gola, ali ga je jedan od defanzivaca Hadersfilda izblokira, a onda su usledila odlična prilika na drugoj strani, Munije je tukao, ali je lopta prohujala pored leve stative.

Igrao se 67. minut, kada je Zanka skirvio jedanaesterac nad Taunsendom, odgovornost je naravno preuzeo reprezetativac Srbije Milivojević. Bivši fudbaler Zvezde, Anderlehta i Olimpijakosa je snažno šutirao u gornji levi ugao, Lesl je promašio stranu i Palas je imao dva gola viška, a Milivojević je tako došao i do svog osmog gola ove sezone i sa tim učinkom je ubedljvo najbolji strelac "Orlova", ima duplo više golova od drugog najboljeg strelca Vilfrida Zahe (4).

Do kraja je i Kabaj imao jednu solidnu šansu, ali je Lesl sačuvao njegov udarac.

Palas je na kraju slavio i popeo se na 16. mesto sa dva boda više od Sotona, koji je prvi ispod crte.

Everton je slavio na gostovanju ekipi Stouk Sitija, bilo je 1:2 (0:0) za "Karamele".

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali se dogodio ključni detalj, igrao se 30. minut, kada je Čarli Adam dobio direktan crveni karton, te su "Grnčari" ostali sa igračem manje.

Gosti iz Liverpula to koriste nakon 20ak minuta igre u nastavku, Kalvert-Luin je upisao asisteniju, a svoju seriju nastavio je Dženk Tosun, koji je pogodio i na trećem vezanom susretu.

Domaći fudbaleri uspevaju da poravnaju rezultat, igrao se 77. minuta, kada je Čupo-Moting postigao gol za 1:1.

Ipak, samo sedam minuta nakon izjednačenja, Everton vraća prednost, Volkot pronalazi Tosuna, a sjajni Turčin postiže svoj četvrti gol na poslednja tri nastupa u Premijer ligi.

Na kraju pobeda Evertona, druga vezana i sada su deveti na tabeli sa 40 bodova.

VBA je ostao zakucan za dno tabele i nakon 31. kola, sada su doživeli poraz na gostovanju Bornmutu, bilo je 2:1 (0:0) za domaćina, nakon preokreta.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, da bi nakon samo tri minuta igre u nastavku Džej Rodrigez doneo prednost "Vrećicama".

Ipak, u 77. minutu Džordon Ajb poravnava rezultat, na asistenciju Denijelsa, da bi preokret "Trešnjicama" u 89. minutu doneo Džunior Stanislas, svojim četvrtim golom na poslednjih sedam mečeva u PL.

Ekipa Edija Haua je uspela da zadrži prednost do kraja duela, sada su 11. na tabeli sa 36 bodova, dok je VBA ubedljivo poslednji, sa 16 bodova manje.